Zülfü Livaneli – Bir Kedi,Bir Adam,Bir Ölüm

Zülfü Livaneli’nin ikinci okuduğum ve son okuyacağım kitabı, başka kitaplarını okumam muhtemelen, Bir Kedi,Bir Adam,Bir Ölüm…

indir
Kitap Mart 2012 basım.Yunus Nadi Roman Ödülü almış. E haliyle bu durumda beklentileri yükseltiyor ve sonuç hüsran.Kitap ta yazar Sami Baran karakterinin hayatını anlatıyor ama öyle bir bitiyor ki kitap “Aa bitti mi yani?” oluyorsunuz. Sanki sonu böyle olmamalı,devam etmeliydi,sanki yarım kalmış bir kitap. Bilmiyorum ama kitap bana sadece eksiklik duygusu verdi.

images
Kitap arkasını ekliyorum hemen ve yazımı noktalıyorum,ne yapayım, kitap eksik…
“12 Mart rüzgarlarının İstanbul’dan Stockholm’e savurduğu bir mülteci olan Sami Baran, yattığı hastanede Türkiye’den bir hastayla karşılaşır.Bu adam, başına gelenlerin sorumlusu olarak gördüğü eski bir bakandır. Ondan intikamını almak amacıyla Şili, Uruguay, İran gibi farklı ülkelerden gelmiş mülteci arkadaşlarıyla birlikte bir plan yapar.Ancak bu planı gerçekleştirmek o kadar da kolay olmayacaktır: Sami Baran, anadilin yeri geldiğinde düşmanla da anlaşma aracı olabileceğini hesaba katmamıştır.Ve bu, planın önündeki engellerden sadece biridir.”

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Zülfü Livaneli – Bir Kedi,Bir Adam,Bir Ölüm için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 – | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın