Zigavus Sarımsaklı Şampuan

DSC_0003

Saçlarım için en iyi şampuanı bulmak amaçlı uzun zamandır piyasada sözü edilen hemen hemen her şampuanı neredeyse kullandım.Tabi sonuç olarak kaçınılmaz saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya geldim.Özellikle de hep organik, kimyasal içermeyen şampuanlar kullanmaya çalıştığım için aldığım sonuç beni baya şaşırttı.
Bu yıl No Poo dan, zeytinyağlı sabunlara, organik şampuanların her çeşidini denedim. İlgili yazılarıma ulaşmak için yazının en altında linkleri bulabilirsiniz.
Saç dökülmem için en son denediğim şampuan Zigavus Sarımsaklı şampuan oldu.
Sarımsaklı şampuan deyince öyle sarımsak kokusu falan yok şampuanda. Çok hafif hoş bir kokusu var. Daha da şaşırtıcı olanı saçlarım simsiyahken iki hafta önce açıcı ile rengini açtırıp bakır kızılına döndüm. Hemen ardından tatile gittim. Bu süreçte saçlarım hem deniz,güneş, kum hem de maruz kaldığı açıcı sayesinde sertleşti. Zigavus saçlarımı bu işlemlerden sonra bile yumuşatıp evcilleştirmeyi başardı. Üstelik saç kremi bile kullanmadım.

20160815_081838

Yeni saç rengim ama resimde koyu çıkmış 🙂

Sarımsak bildiğiniz üzere her derde deva, bir ölüme çaresi yok. Doğal antibiotik. Hatta arada bir ben bir tane sarımsak yutarım hap gibi.Çok faydalıymış. Şampuanı ilk kullandığım zaman pek bir etkisini görmedim. Ama kutuyu bitirmeye kararlıydım. Söyleyebilirim ki kutunun bitmesine yakın saç dökülmem azaldı. Yalnız arada başka ürün kullanmamanız gerekiyor.

shampoo1
Zigavus sarımsaklı şampuanın herhangi bir yan etkisi yok. Ben hassas bir cilde sahip olmama rağmen herhangi bir kızarıklık, alerji, kaşıntı,kepeklenme durumu olmadı. Saç kremi kullanmamama rağmen saçlarımı dolaştırmadı ve kurutmadı. Dökülmesi tamamen kesilmedi ama baya azaldı.Bu yüzden gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Zigavus’un web sitesinde şampuanla ilgili detaylı bilgiler ve almış oldukları sertifikalar mevcuttur. İncelemek için buraya tık tık
* Zigavus extra plus, düzenli ve sürekli kullanıldığında etkisini göstermekte ve saç dökülmesini önlemektedir.
* Saç derisinde biriken ölü hücreleri temizleyerek kepek oluşumunu engeller.
* Beta-karoten, çinko ve kalsiyumca zengin olan sarımsak ekstresi sayesinde saça sağlık, canlılık ve direnç kazandırır.
* Sarımsak kokusu içermez.
* Saç kaybını saç ekim yöntemiyle gidermiş kişiler rahatlıkla kullanabilir.
* Sağlıklı saç gelişimi için uygun ortamı hazırlamak suretiyle saç dökülmesini engeller.
* Saç hücrelerini besleyerek, saçların dolgun görünüm kazanmasına yardımcı olur.
* pH değeri saç derisi ve cilde uygun olup irritasyona sebep olmaz.
* Dermatolojik, Alerjik, Mikrobiyolojik testleri Quality Assurance & Control Systems QACS Laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.
* Avrupa’nın önde gelen laboratuvarlarından Skinlab tarafından yapılan uygulama ve test sonuçları, dermatolog görüşleri esas alındığında, sarımsaklı şampuanın özelliklerini ve etkinliğini kanıtladığını onaylar.

Revox At Kuyruğu şampuanı denemem için buraya tık tık 

Hask Şampuan denemem için buraya tık tık 

Nude şampuan deneyimim için buraya tık tık 

Organicum şampuan deneyimim için buraya tık tık 

Noo Poo ( Şampuansız saç yıkama )Denemem için buraya tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Zigavus Sarımsaklı Şampuan için 8 cevap

 1. Demet der ki:

  Ben bu şampuanı daha önce duymuştum. Bir arkadaşım kullandı ama pek memnun kalmamıştı

  • saremy der ki:

   Doğrudur herkesin saç yapısı ve saç derisi farklı olduğundan bana iyi gelen bir başkasına gelmeyebilir ve başkasına iyi gelen bana iyi gelmeyebilir.Bu tarz şeyleri deneyerek kendi tecrübelerimizle bulmalıyız. Ben de genelde başkalarından ya da netten gördüğüm şampuanları deniyorum.Umrım arkadaşınız memnun kalabileceği güzel bir şampuan bulur

 2. Tülay der ki:

  Zigavusu sanırım geçen sene kullanmıştım.Saçlrım çok dökülüyordu. Bir blogda görüp almıştım. Dökülmeye pek bir faydasını görmedim ama güzel bir şampuandı. Bir de hiç sarımsak kokusu yok o çok ilginç gelmişti bana.

  • saremy der ki:

   Evet ben de ilk başta sarımsak kokar mıyım diye tereddütte kalmıştım.Sonra saçlarımdaki hoş koku ve yumuşaklık tüm tereddütümü yok etti

 3. Elmas der ki:

  Ben de yazınızda gördüm aldım daha iki kez kullandım bir etkisini görmedim henüz ama saçlarımı yumuşacık yapıyor

  • saremy der ki:

   İlk kullanımlarım da ben de de bir etki yoktu ama kutu bitimine doğru dökülmem azaldı. Devam edin inşallah sizin de dökülmenizi durdurur

 4. Eylül der ki:

  Bende ikinci kutuyu bitirdim ucuncuye baslicam ama hala saclarimda asiri derece de dokulme var sadece yumusama olfu

  • saremy der ki:

   Ben sadece bir kutu kullandım daha sonra içeriği daha temiz bir şampuana geri dönüş yaptım.Kullandığım zaman dökülmemi azaltmıştı biraz ama içeriğindeki kimyasallar yüzünden devam etmek istemedim. Şiddetli ve uzun süreli bir dökülmeniz varsa bir doktora gidip vitamin ve Demir değerlerinize baktırmalısınız. Onlar eksik olursa hiç bir şampuan saç dökülmenizi düzeltmez. Biliyorum çok zor ama bu konuya kafanı çok takmamalısın bir de. En büyük etken stres çünkü…

Yorum Yapın