You Came From Stars

indir       

 “400 yıl önce bilinmeyen bir gezegenden geldim. O zamandan beri uyduğum bir kuralım var. Kaybetmek çok zor geliyorsa bir şeyi , en başta almayacaksın. Eninde sonunda gideceğim ve yanımda onu götüremeyeceğim. Birisi ya da bir eşya olsun , sevmemem gerek. Aklımdan hiç çıkartmadım ve bu kurala hep uydum. Ama son 3 aydır her şey paramparça oldu.” 

       2013 yapım,toplamda 21 bölümlük bir dizi.Finali yayınlanalı bir hafta falan oldu.Genel görüşüm güzel ve eğlenceli bir dizi olduğu yönünde,oyunculuklar da özellikle çok iyiydi.

images
Konusuna gelince Dünyaya bilmem kaç km uzaklardan bir gezegenden gelip de bir kaza sonucu gezegenine dönemeyip burada mahsur kalan uzaylımızın öyküsünü anlatıyor. Bu dizi sayesinde uzaylıların da yakışıklı koreli oppalardan oluştuğunu öğrenmiş ve rahatlamış bulunuyoruz. Gerçi süper güçleri olan uzaylı falan diye başlayınca bunun kesin Amerikalı hocası falan vardır onun çekirgesidir dedim amma maalesef bilemedim.

images (2)
       Bu yakışıklı koreli oppaları bütün mükemmel özelliklerinin yanı sıra bir de üstün güçlerle donatmışlar olmuş mu sana tam yemelik. Şaka bir yana başrol de oynayan Do Min Joon gerçekten bebek suratlı bir şebelekti bayıldım. Uzaylımız insanlardan 7 kat daha fazla gören daha fazla duyan, zamanı durdurma yeteneği olan, ışınlanabilen, eşyaları hareket ettirebilen bu şekilde bilumum üstün güçlere sahip olan 400 yıldır dünyada yaşadığı halde zerre yaşlanmayan bir kişiliktir. Dünyadan ayrılabilmesi için kuyruklu yıldızın geçisini beklemektedir.. Bu süreçte bir sürü üniversite bitirmiş 49 yıl askerlik yapmış ancak hiç kimse ile yakınlık kurmamış bir kişidir. Çünkü zaten ayrılacağı için ve insanlar doğup öldükleri için bunu gereksiz görmüştür.Sadece Avukat Jang ile arkadaşlık kurmuştur. Avukat Jang’la başlangıçta arkadaş oldukları halde bizim uzaylı yaşlanmadığı avukat Jang yaşlandığı için zamanla babası gibi olmuştur.

images (5)
Chun Song Yi başroldeki kızmız ünlü bir aktris. Cahillikleri sosyal medya da alay konusu olmuş.Kibirli ve ukala. Aklına eseni söyleyen, insanlara kaba davranan ama özünde iyi biri.

images (7)
Bir de en yakın arkadaşı benim o tatlı suratına kötü rolü yakıştıramadığım Yoo Se Mi vardı. Chun Song Yi’nin en yakın arkadaşı gibi görünüp aslında ilkokuldan beri onu seven ülkenin en zengin ailesinin 2.veliahtı olan Lee Hwi Kyung’a sırıl sıklam aşık olup Chun Song Yi sendeler sendelemez elindeki her şeyi alan kötü kadın rolündeydi. Ama bu rolü ona yakıştıramadım melek suratlı kötü kadın olur mu hiç.

images (3)
      Bu arada CSY’ye çocukluktan beri aşık zengin veliaht LHK da deyim yerindeyse ağızlara layık bir oppaydı. O ne masumiyet,sevimlilik ve sadakattir öyle. Bu 2. başrol adamlar neden bu kadar mükemmel olmak zorunda hep kaybetmelerine rağmen.

images (4)
Dizi boyunca kahramanlarımız LHK’nın cani abisinden çok çektiler. Şirketin başına geçmek için abisini acımasızca öldüren, kız arkadaşını kendisini tehdit ettiği için öldüren, her türlü kötülüğü yapan acımasız ve psikopat abi dizi de baya bir fazlalıktı. Zaten uzaylı ve imkansız aşk konusu yetiyordu ama biraz da aksiyon katmak istemişler sanırım.

images (6)

Do Min Joon yani yakışıklı kahramanımız kuyrukluyıldızın geçmesine evine dönmesine 2 ay kala 400 yıldır yaşamadığı şeyi yaşıyor. Popüler yıldız CSY’ye aşık oluyor. Onu psikopat abiden kurtarıp tüm kötülüklerden koruyor. Bir yandan da muhteşem süper güçleriyle kötü abinin suçlarını ortaya çıkarıyor. Ancak gidiş zamanı yaklaştıkça güçleri azalıyor, zayıflıyor,eğer zamanında gezegenine dönemezse ölecek ve eğer giderse de geri gelemeyecek.
İşte dizi bu imkansız aşkın öyküsünü anlatıyor. Daha fazla bir şey yazmayacağım. Sadece sonunu rezil etmediklerini, bir orta yol bulduklarını söyleyip sizi sevdiğim bir ost ile başbaşa bırakacağım.

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

You Came From Stars için 2 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Koreli Bayan Oyuncularda Top 10’um | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın