Yeniden Öğrencilik…

indir (5)

Bugün uzun zamandır yapmak istediğim bir şeyi yaptım. Yeniden öğrenci oldum. Açıköğretimde 2. üniversiteyi okumak arkadaşım Mübeccel tarafımdan aklıma sokulmuş bir fikirdi. Pek tabi bende düşüne düşüne biraz köpürttüm.Sonunda sevdiğim ama bir türlü okuma fırsatını bulamadığım bölümlerden birini seçip kayıt oldum.

Size de buradan bununla ilgili tüm bilgileri yeri gelmişken anlatayım.2.Üniversite okumak için tekrar sınava girmenize gerek yok. Sınavsız istediğini bölümü seçip okuyabiliyorsunuz.Seçebileceğiniz bölümlerin linki ;

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/Programlar.html 

 

Ben sosyolojiyi seçtim. Kayıtlar başladı, eğer düşünürseniz- ki düşünmek için pek fazla vaktiniz yok.

İnternet Başvuru Tarihi 29 Eylül – 17 Ekim 2014
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 29 Eylül – 17 Ekim 2014
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 16 – 17 Ekim 2014

                                       Karar verdiyseniz ilk önce https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/MenuIkinciUniversite.aspx

linkten online başvuru yapmanız gerekiyor. Doldurduğunuz formun bir çıktısını alıp imzalayıp Açıköğretim bürosuna vereceksiniz,ayrıca bu formda ödemeniz gereken harç parası da belirtiliyor.Formu yanlış doldurursanız 10 dakika sora yeniden başvuru yapıp düzeltebiliyorsunuz o yüzden sıkıntı yapmadan rahatça doldurabilirsiniz. Ben sosyoloji için 205,00 tl ödedim. Size en yakın Vakıfbank bankamatikten Tc kimlik numaranızı girip harcınızı yatırıp dekontunuzu alıyorsunuz.

Başvuru evrakları arasında 2 resim diye yazmışlar ama benden resim falan istemediler. En önemli ayrıntı eğer bir önceki üniversiteniz Anadolu Üniversitesi değilse muhakkak diplomanızla birlikte Transkriptinizi de istiyorlar. Yoksa da mezun olduğunuz üniversiteden mail yoluyla rica edin.Diplomanızın hem aslı hem fotokopisi yanınızda olmalı ve tabi ki kimliğinizde.

Elinizde diploma aslı ve fotokopisi,online başvuru formunuz,kimlik ve transkriptiniz varsa 2 de resim alın gene ne olur ne olmaz, en yakın Açık öğretim Bürosuna gidip kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bu sene sistem falan da değişmiş,çan eğrisi diyorlar,bütünleme kalktı diyorlar,dersler arttı diyorlar,hayırlısı kısmet diyorum. Tüm değişiklikler ve sınav tarihleri ile ilgili duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

20141009_212536

Kitaplarım

Sosyoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi olarak:) ilk yarı yılda 7 dersten sorumluyum.Bunlar; Sosyal Politika, Karşılaştırmalı Siyasal Sistemler,Psikolojiye Giriş,Sosyolojiye Giriş,Temel Bilgi Teknolojileri,Sosyal Bilimlerde Temel Kavramlar,Sosyolojide Araştırma Yöntem ve Teknikleri

Sınav Tarihlerimiz

Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 24-25 Ocak 2015
Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 6-7 Haziran 2015
2014-2015 Tek Ders Sınavı 12 Temmuz 2015

 

Herkese Başarılar

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yeniden Öğrencilik… için 2 cevap

 1. mübeccel der ki:

  kafana sokmuş ama kendi becerememiş 🙂

  • saremy der ki:

   Olsun bebeğim ne farkeder,sen daha gençsin önümüzdeki sene yazılırsın
   ben de senden öndeyim diye hava atarım:) Tabi kalmazsam 🙂

Yorum Yapın