Yeni Saç Bakım Maceram Başlıyor

Bloğumu takip edenler yaklaşık olarak 1.5 yıldır sürekli saçlarımla uğraştığımı bilirler. Tam 1.5 yıl önceki o kara günde siyah olan saç rengimi açtırmak istedim ve o ay saçımın rengi oturtulmak istenirken maalesef kökleri yandı.

İlgili yazılarıma buradan ek olarak  buradan ve buradan ve bir de buradan ulaşabilirsiniz

Devam eden süreçte doktor tedavileri ve destek tedavi yöntemleri ile ciddi miktardaki dökülmeyi önlemeye çalıştım. Baya para harcadım. Tüm süreçleri de mümkün olduğunca blogda yazmaya çalıştım ki benimle aynı durumda olanlara belki bir faydam dokunur. Yine bu süreçte saçıma yaptığım tüm işlemleri sıfıra indirdim. Fön çektirmek için bile kuaföre gitmedim, evde kendim de yapmadım, zaten saçlarım düz olduğu için sorun yaşamadım.İstedim ki zaten yorgun olan saçımı daha fazla yormayayım. Bu dönemin ne kadar sorunlu olduğunu sadece yaşayan bilir diyorum. 1.5 sene önce sağlıkla parlayan, uzun gür saçlarım varken şu anda sadece bir avuç saçım kaldı. Psikolojik olarak çok yıpratıcı, bu yüzden size uzanan her yardım elini tereddütsüz kabul ediyorsunuz.

Kuaförlerle bağımı kestim ama manikür işlerimi yapan arkadaşımın, evime yakın olan Bahçecik kuaföre geçmesi ile bende bu tarz işlemler için mecburen Bahçecik Kuaföre gitmek zorunda kaldım

Zorunda kaldım diyorum ama mekandan çok memnun kaldığımı da söyleyebilirim.Gerçi sadece orada bulunan kişilerden Hakan çok ilgilendi benimle ve saçımdaki problemi daha ben hiç bir şey söylemeden tespit edip çözüm önerisinde bulundu. Şüpheyle yaklaştım tabi. Güvenmek zor artık. Ama tüm korkularımı dinledi ve hak verdi. Ben de denemekten bir şey kaybetmem deyip verdiği büyük taahhütlere istinaden saçlarımı bakıma aldım. 

Bahçecik’de Aveda markasının ürünlerini kullanıyorlar. Merak edenler için buraya tık tık

Aveda %97 oranında bitkisel içerikli ama tamamen masum değil. Yine de yüzdeler insanın içini rahatlatıyor biraz.1978 yılında kurulmuş ve tüm Dünya da kullanılan bilinen bir ürün. Türkiye’de de Erdem Kıramer, Mehmet Tatlı ve Bahçeçik’lerin tercihi.Ürünler geri dönüşümlü malzemelerden ekolojik olarak üretiliyor. Üretimlerini rüzgar enerjisiyle yapıyorlar ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Tamamen doğaya ve yaşama duyulan saygı çerçevesinde. Harika değil mi?

Hemen oracıkta Aveda’nın bakımını yaptı saçıma. Şampuanını da aldım. Saçtaki aşırı yağlanma ve nem kaybını asgari 2 hafta içerisinde düzelteceğini eğer düzeltemezse ürünü geri almaya hazır olduklarını söyledi.Bu da bana güven verdi açıkçası.

Saç bakımından sonra saçlarım ipeksi bir hal aldı evet ama hemen bir sonuç çıkarmak istemiyorum bu durumdan. Şampuana da bugün itibariyle başlayacağım ki zaten kuaförde de bu şampuanla yıkandı saçım. Ocak ayı içerisinde saçlarım için dip boyaya gideceğim, o işlem de Aveda ürünleriyle yapılacak. Aylık bakımlara da devam edeceğiz. Biraz maliyetli olacak ama yaza kadar saçımı toparlamış olacağız. O kadar sürmeyeceğini söylüyor Hakan ama ben gene de beklentimi artırmak istemiyorum.

Eğer ürün saçıma iyi gelirse, ciddi anlamda gözle görülür bir değişiklik olursa bunların detayını da sizinle paylaşacağım. Ayrıca bu bir reklam yazısı değildir. Tüm ürünleri parasını vererek kendim aldım. Olumsuz bir durumları olursa rahat rahat yazacağıma emin olabilirsiniz. Sadece şu an olumlu ya da olumsuz bir şey söylemek için çok erken. Bana dua edin de yaza şöyle sırma gibi saçlarla gireyim.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın