Tomorrow, With You

2017’nin merakla beklenen dizilerinden Tomorrow With You’yu dün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Konusu ve oyuncuları itibariyle diziyi merakla beklesem de maalesef izlerken beklentilerimi karşılayamadı, çok zor bitirdim, hatta sıkıldım.

Başrollerde Dünyalar tatlısı Shin Min Ah ve benim izlemediğim ama çok övgülerle bahsedilen Signal adlı dizide oynayan Lee Jo Hoon var.

Öncelikle bu dizi de baş rollerin çift olarak uyumlarının mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Birlikte oynadıkları ve aşklarını yaşadıkları her sahne de çok fazla mıç mıç olsalar da çok sempatik bir çift olarak göründüler gözüme. Keşke bu çift daha iyi bir senaryoyla çıksaydı karşımıza.

Dizi 3 şubat itibariyle başladı, 16 bölümde final yaptı. Yan roller de en az başroller kadar sempatikti. İkinci kadın, ikinci adam saçmalığı yoktu. Sadece bir adet kötü adamımız vardı ki kendisi gerçekten dizi de en takdir ettiğim oyunculardandı. O nasıl bir ses tonu, nasıl bir vücut hareketleri, nasıl bir psikopatlıktır öyle… Sessiz, sakin, kendi halinde bir adamdan psikopat bir katili çok güzel çıkardı hala tüylerim dikiliyor hatırladıkça. Kötü adam rolündeki Baek Hyun Jin’e şapka çıkarıyorum

Kötü adam

Dizimizin konusu fantastik, zaman yolculuğu ve kader kurgusu etrafında şekilleniyor ancak senaryo altyapısı sağlam değil, aralarda kopukluklar var, senarist üzerinde fazla çalışmamış sanırsam.

Başroldeki Lee Jo Hoon (Yoo So Joon) bir zaman gezginidir. Gelecekte kendisinin öldüğünü görür ve bunu değiştirmek için kendisi gibi zaman gezgini olan akıl hocası Jo han Chul (Doo Sik) tavsiyesiyle geleceğini değiştirebilmek için hiç tanımadığı bir kadınla (Shin Min Ah)en kısa zamanda evlenmek zorunda kalır. Ancak bu sefer geleceklerinde hem eşinin hem kendisinin öldüğünü görür ve bu olayı değiştirmek, eşini ve kendini kurtarmak, olayları anlayabilmek adına zamanda gezmeye ve değişiklikler yapmaya başlar. Şimdi söyleyebilmeliyim ki bu gerçekten de yazması zor bir senaryo. Yani geçmişte yapılan değişikliklerin geleceği etkilemesi, aynı ana birkaç kere gitmesiyle oluşan döngünün izleyiciye net verilebilmesi ve mantık hatası yapılmaması zor görünüyor. Bir de konuda boşluklar olunca ve senaryo çok yavaş işleyince sıkılıyorsunuz haliyle. Ben finali zor yaptım.

Bundan sonrası spoiler içerir!

Shin Min Ah dizide fotoğrafçı olmaya çalışan, çılgın annesiyle başı dertte ve yıllar önce babası tarafından terk edilmiş bir kızı canlandırmaktadır. Üstüne üstlük çocukken rol aldığı bir film yüzünden de sıkıntı yaşamaktadır. Yoo So Joon ile 3 ay gibi kısa bir sürede evlenir ve ona iyi bir eş olmaya çalışır. Ama eşinin zaman yolcusu olduğunu öğrendikten sonra işler biraz karışacaktır tabi

Shin Min Ah’ın babasını olan diğer zaman gezgini

Dizide ki diğer zaman yolcusu Acusshi’yi canlandıran Jo Han-Chul’un Shin Min Ah’ı ve annesini çocukken terk eden babası olduğunu anlamak hiç şaşırtmadı ki zaten herkes bekliyordu.

Dizi de bu üç kişinin kaderini birleştiren bir metro kazası var. Üçünün de içinde olduğu metrodan Lee Jo Hoon ve Shin Min Ah kavga ederek inerler. Jo Han-Chul’u da kızını görür uzaktan ve o da iner metrodan. Bu üç yolcu indikten sonra metro hareket eder ve fazla gitmeden nedeni belirsiz bir şekilde infilak eder. Lee Jo Hoon bu kazada anne ve babasını kaybeder ve nasıl olduğunu anlamadan zaman yolcusu olur. Aynı kazadan kurtulan Shin Min Ah’ın babası Jo Han Chul’da zaman yolcusu olur. Peki Shin Min Ah’ın suçu ne? O neden zaman da yolculuk edemiyor da diğer iki kurtulan ediyor.

Bu konu da bir açıklama yok tabi dizi de.

Yan karakterlere gelirsek Shin Min Ah’ın annesi rolündeki kadın başta itici gelse de sonra çok sempatik gelmeye başladı. En güldüğüm sahnelerden biri Shin Min Ah’ın kocasına kızıp annesini arayıp kocam beni aldattı deyip zavallı Yoo So Joon’umu o cadaloz kadına dövdürmesiydi.

Yoo So Joon’un en yakın arkadaşı Ki Dong

Dizi finale doğru drama bağlamaya başladı, olaylar o kadar yavaş gelişti ki sıkıntıdan yarıda bırakmayı bile düşündüm. Ama ben Missing Nine gibi bir saçmalığı bitirmişim buna mı dayanamayacağım deyip devam ettim.

Lee joo Hoon kesinlikle oyunculukta iyi bir iş çıkarıyor. Son bölümler de onun oyunculuğuna ağladım dersem yalan olmaz. Shin Min Ah zaten çok iyi bir oyuncu. Yan roller de ki yakın arkadaşları da iyi bir performans sergiledi.

Yine de her şeye rağmen kendinize başka bir dizi bakın derim. Bu biraz zaman kaybı maalesef. Lee joo Hoon’a sırılsıklam aşık değilseniz çekilmez.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın