The Strain

images (12)

Sevgili eşim Kore Dizilerinden hoşlanmadığı için ( Zevksiz ne olacak 🙂 ) akşamları birlikte ortak bir şey yapabilmek adına Amerikan dizileri seyrediyoruz. Zaten kore dizilerinden önce  Amerikan dizileri seyrederdim hep.Oldukça da severim.En favori dizim de Fringe’ dir.

Takibinde olduğumuz Game Of Thrones,Sherlock, Amerikan Horror Story gibi dizilerimiz sezon arası verdiğinden kendimize yeni dizi arayışındayız.Şu anda 11 bölüm yayınlanmış olan The Strain Dizisinin 10. bölümünü seyrettik. Yeni bir dizi,yeni bir vampir-zombi hikayesi…

images (14)

Başroldeki bu adamı baştan sevmedim zaten

Ben zombileri hiç sevmem,vampirleri de yakışıklılarsa severim böyle canavar, yaratık vampirleri sevmem. Dizi oldukça enteresan, Fringe’in bölümlerini andırır şekilde bilinmeyenlerle başladı.Şöyle ki;

Amerikan Jfk havayoluna inen bir yolcu uçağı tüm sistemlerini kapatır,ancak uçaktan inen olmaz. Tabi havayolu terör saldırısı olabilir diye yetkililer,hastalık kontrol merkezi,CIA,polisler vs. her yere haber verirler.

images (15)

90 küsür yaşındaki vampir avcımız

Uçağa ilk hastalık kontrol merkezinden sorumlu doktor ve asistanı girer. Uçaktaki 209 yolcu ölüdür.Onları neyin öldürdüğünü araştırırlarken içlerinden 4 tanesi uyanır.Uyanan yolcular hemen karantinaya alınır ama karantina süresini, olayı örtbas etmeye çalışan yöneticiler yüzünden uzatamazlar ve uyanan kişiler serbest bırakılır.

Uçakta içi toprak dolu özel oymalı bir de tabut bulunur.Bu gizemli tabut uçağın kargo listesinde yer almamakla birlikte zaten depodan birdenbire kaybolur.

images (13)

Vampirlerin Efendisi

Dizi hızlı ilerlediğinden o tabutta vampirlerin efendisinin yaşadığını ve parazitlerini etrafa saçarak insanları zombi vampirlere dönüştürsün diye başka yerden özel getirildiğini öğreniyorsunuz.Artık bundan sonra morga kaldırılan uçaktaki 206 yolcu da canlanır ve NewYork’ta hastalığı saçmaya başlar.

Başroldeki kahramanımız klasik Amerikan klişesi, sorunlu bir evliliği olan,eşinden boşanmış, oğlunun velayeti için uğraşan eski alkoliklerden,işkolik ama oğluna düşkün bir baba, onun acayip klişeleşmiş astım hastası, süper zeki küçük oğlu,kocasını hala seven ama oğlunun iyiliği için ondan ayrılan bir anne, bu annenin yeni sevgilisi,iyilik meleği sevgili Matt.

indir (4)

Böyle vampir mi olur?

Bu arada dizi sürekli flasbackler yapıyor ve 1944 Nazi Almanyası dönemine dönüyor. Hikayenin başını orada anlatılanlardan anlamaya başlıyorsunuz. Başroldeki o yaşlı yahudi Abraham 1944 te yaşadığı Nazi kampında tüm bu olayların başlangıcına şahit oluyor. Nazi subayı o Almanın, efendinin hizmetine girip zombi vampir olması,yaşadıkları olaylar gösteriliyor.

images (16)

Efendi’nin yardımcısı

Dizi de o kadar çok mantık hatası var ki, konu ne kadar enteresanlaşırsa enteresanlaşsın bu hataları yüzünden bir türlü insanı sarmıyor.

Mesela eşimin farkettiği hatalardan biri geçmişte 1944 yılında, yaşlı Abraham hadi 20 yaşında olsa bugün en az 90 yaşında olmalı. Adam o kadar yaşlı haliyle elde kılıç zombi vampir kovalıyor, gençlere taş çıkartıyor. Efendim bu enerjinin sırrı nedir, çözemedik.

Dizide 7. bölümün sonunda bu zombi vampirlere karşı savaşan garip görünümlü savaşçılar çıkıyor ortaya. Ama 5 dakikalık bir bölümde varlar çocukları kurtarıyorlar,nereden geldikleri bilinmeyen bu yaratıklar.

Sonrası pufff, 10. bölümü bitirdik o gizemli savaşçılardan hala eser yok,kimdiler, neydiler, bilmiyoruz.

Oyuncular iyi rol yapamıyor,hele o doktorun asistanı olan kadının gereksiz duygusallıkları ve sürekli ağlamaklı surat ifadesi insanın sinirine dokunuyor.

Ben bu diziye muhtemelen devam etmeyeceğim. Şöyle son zamanlarda bir Lost gibi bir Fringe gibi diziler yapılmıyor yaw. Yok mu bana tavsiye edebileceğiniz,Bu favori iki dizime benzeyen dizi…

YouTube Preview Image

 

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

The Strain için 2 cevap

 1. Emre Merev der ki:

  Dizinin ilk bölümü oldukça sıkıcı geldi. Zaten ilk bölüm olduğu için uzun. Lakin gittikçe heyecanlı hal almaya başladı. Zombi ve vampir filmlerini severim. Lakin filmlerin normal dünyada geçmesi daha hoşuma gidiyor. Yani bitmiş bir insanlık fazla ilgimi çekmiyor.
  Bu filmde normal yaşantının içinde geçmesi ve merak uyandıran birşeyler olması izlenir yapıyor benim adıma…
  Eşinle birlikte izleyebileceğin polisiye bir yaratık filmi olan Grimm i tavsiye ederim.
  Grimm soluksuz izleyebileceğin bir polisiye – komedi…
  Yada yaratıklar değil bilim olsun istiyorsan bilimkurgu – komedi olan eureka yı şiddetle tavsiye ederim.
  Eureka’ya kaybolarak yolu düşen bir polis bu fantastik kasabada sakatlanan şerifin yerine geçer. Kasabanın fantastik olmasının sebebi ise tamamen bilimdir. Öyleki kasabadaki bir okul öğrenci minyatür güneş bile üretebilecek kadar zekidir ve okuldaki yarışma Ay’a roket gönderip geri getirebilme yarışmasıdır. Çocukların bu kadar zeki olduğu bir kasabada büyüklerin icatlarını siz düşünün. Ayrıca şerifin IQ seviyesi ile yaşadığı uyum sorunları. Hele ki yaşadıkları ev ile ilgili spoiler vermek istemeyeceğim bazı olaylar….

  • saremy der ki:

   Söylediğin diger dizilere mutlaka bakacagim ama bu dizilerin hiçbiri de bir fringe ya da lost gibi degil gizem yok içlerinde

Yorum Yapın