The Martian

soguk-hava-ne-zaman-bitecek-h1426799595

Size de oluyor mu? Havalar soğudukça ruhum soğuyor sanki. Bütün neşem çekiliyor. Dışarı çıkasım yok, iş yapasım yok, gülesim yok, yazı yazasım yok, hatta nefes alasım yok. Bir nemrut bir nemrutum sormayın.

Siz bu aralar neler yapıyorsunuz, bahar depresyonunu nasıl atlatıyorsunuz? Gerçekten iyi fikirleriniz varsa konuyla ilgili benimle paylaşın lütfen.

549161

Bugün Kayıt yenileme için Aöf Bürosuna gittim. Kayıt yenileme haftası başladı biliyorsunuz. 08 -23 ekim arası. İnternetten harcınızı yatırıp bürodan kitaplarınızı almaya gidiyorsunuz. Çoğu kişi bu Aöf kitaplarını almıyor ama ben onlardan çalışmayı seviyorum. Tabi bir de Murat Eğitim Kurumlarının soru bankasını. 7 dersim var bakalım bu sene ne yapacağız. Tek korkum istatistik, rakamlar benim kabusum. Aöf yazılarımı takip edenler bilir, okumak benim hobim. Aöf de 2.üniversitem. Sosyoloji okuyorum. Tabi iş hayatının yanı sıra öğrencilik biraz tek ayağı aksak gidiyor ama olsun.

oyuncular

Onun dışında bu hafta sonu sinemaya gittim. The Martian. Ataköy Aplus taki cinemaximum. 20.30’da ki seansa bilet aldık. İlk yarım saat sadece reklam seyrettik. Artık daraldım çığlık atacaktım ki film başladı. Film 23:30 da bitti. Evet, çok uzun sürdü 141 dakika.

images (1)

Başrolde Matt Damon ve İntersteller’da başroldeki kız Jessica Chastain oynuyor. Bu yüzden bazı yerlerdeki yorumlarda filmin intersteller’a benzediğini söyleyenler olmuş. Bu yorumu yapan arkadaşların filmleri nereleriyle izlediklerini merak ettim doğrusu. Sadece ortak oyuncular ve uzayda geçmeleri nedeniyle benzer filmler oldukları düşünülmüş olabilir ama filmi izleyenlerin bu yorumu yapması imkansız. Bir görev için uzay yolculuğuna çıkan bir grup astronotun marsta bir fırtınaya yakalanmaları ve bir arkadaşlarını öldü sanıp geri dönmeleri üzerine film. Mars, su ve yiyecek olmayan bir gezegen,oksijen de yok.  Hayatta kalan ve geride bırakılan astronotun yaşam mücadelesi.  En yakın yardımın gelmesi 4 yıl sürecek yani bilimsel zekasını kullanıp hayatta kalabilmek için su ve yiyecek üretmek zorunda. Üstelik aklını kaçırmaması ve bir şekilde Nasa ile iletişim kurması gerekli.

Film Mat Damon’un oyunculuğu üzerine kurulmuş, çok uzun olmasına rağmen ben sıkılmadan keyifle izledim. Her durumda kendisiyle ve her şeyle dalga geçen asla pes etmeyen astronota hayranlık duydum. Filmin yönetmeni Ridley Scot pek çok yerde yılın en iyi filmlerinden diye geçiyor.

Filmin İmdb puanı için buraya tık tık

Sinema, tiyatro sezonu açıldı. Hepimize hayırlı uğurlu olsun…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel, Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın