Teröre Lanet

ANKARADA-TERÖR-SALDIRISI-01

Zor günlerden geçiyoruz. Milletçe sınandığımız, acı dolu günler. Teröre karşı her zamankinden daha dik durmalıyız. Birbirimize destek olmalıyız.

Her gün gazeteler, tv haberleri yeni bir felaketten bahsediyor. Ankara da 5 ayda 2. kez patlama yaşandı. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da eylem yapılacağı söyleniyor. Sosyal mecralarda her gün ayrı bir felaket söylemi yayınlanıyor. Ne yapmalı acaba?

Bazen gerçekten sormak istiyorum, merak ediyorum. Hangi amaç masum insanları öldürmeyi haklı kılar? Bu kadar kirli yollardan ulaşılan hangi amaç temizdir? Nasıl bencilce bir duygudur, hem kendi hem başkalarının hayatını sonlandırmaya karar vermek? Nasıl bir kalp nasıl bir yürek yapar bunu?

Ankara’da bir sürü hayat, bir sürü hayal toprağa gömülüyor. Ailelerine sonsuz acılar bırakarak. Masum insanları öldürmeyi hak sayan bir din mi var? Ben ona inanmıyorum. Masum insanları öldürmeyi amaç edinen bir ırk, ideoloji ya da felsefe mi var? Reddediyorum.

Ey terörü amaç edinenler! Yanlış bir hamle yapıyorsunuz? Bu milleti bölmek yok etmek için bize iyi günler ve para vermelisiniz. Ama üstümüze gelir, sevdiklerimizi vurur, topraklarımıza göz dikerseniz öyle bir birleşiriz ki karşımızda hiçbir güç duramaz. Bu millet bunun örneğini tarih boyunca vermiştir.

4_9391

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın