Tatlım Tatlım: Haybeden Gerçeküstü Aşk

Fragmanların gördüğümden beri merakla beklediğim Tatlım,Tatlım 17 Martta vizyona girdi. Ben dün akşam seyredebildim. Öncelikle bazı yorumlara çok şaşırdığımı söyleyebilirim. Filmin çok kötü olduğunu, çok sıkıldıklarını, asla gidilmemesi gerektiğini yazanlar olmuş. Ben 2 saat boyunca hiç sıkılmadan, keyifle ve gülerek izledim filmi. Kesinlikle gidilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki vizyondaki Recep İvedik’ten çok daha iyidir, keza bu film de çok iyi bir başlangıçla Recep İvedik’in ardından geliyor.

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve Demet Akbağ oynadıkları Haybeden Gerçeküstü Aşk’ın uyarlaması olan filmde Bkm oyuncuları yer alıyor. Çağlar Çorumlu, Büşra Pekin, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu, Aylin Kontante, Bülent Emrah Parlak, Serkan Keskin ve Fatih Artman oynuyor.

Tam 100 dakika olan filmde bir sinema filmi senaryosu yok. Daha çok birbiri ardına izlediğimiz skeçler gibi ya da sit-com tarzında diyebiliriz. 4 Farklı çiftin tanışma, flört, evlilik ve ayrılık süreçlerini eşzamanlı olarak izliyoruz. Oyuncular mükemmel, çiftlerin aralarındaki uyum güzel ben sadece Gupse Ozay ve Fatih Artman çiftini pek beğenmedim. Enerjileri tutmamış, olmamışlar birlikte. Ayrı ayrı her ikisi de çok sevdiğim oyuncular ama bir şey eksik kalmış, olmayınca olmuyor

Film boyunca çiftlerin sürekli atışmalarını izliyorsunuz, diyaloglar mükemmel. Hatta bazılarını not edin, ilerde zamanı gelince karı/kocanıza söylersiniz.

Uzun zaman sonra içeriğinde hiç küfür olmadan gönül rahatlığıyla seyredilebilen böyle keyifli bir komedi izlememiştim. İyi geldi valla.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın