Suıts

Bu aralar güzel bir dizi bulabilmek amacıyla deli gibi dizi izliyoruz. The Strain beni pek sarmadı biliyorsunuz, ondan sonra Eureka’yı seyrettim ondan ayrı bir yazıda bahsedeceğim.

indir

Bugün yeni dizimiz Suits’ten bahsedeceğim.

Dizi bir hukuk dizisi,avukatlar ve işlenen suçlar etrafında dönüyor.Başrolde son derece yakışıklı,karizmatik,cool ve inanılmaz zeki avukatımız Harvey ( Gabriel Macht) var. Büyük ve önemli bir avukatlık bürosunun en kıdemli,en zeki, en başarılı avukatı, aynı zamanda inanılmaz güzel takım elbiseler giyiyor.Bütün olayları zekasıyla hemencecik çözüyor.Çok zora düşmüyor ve asla kaybetmiyor.Baştan aşağıya mantık ve zeka, duygusallık yok geçmişi ve onu bugüne getiren sebeplerle ilgili bilgi yok. Ben 7. bölüme kadar izledim tabi ilerleyen bölümlerde geçmişiyle ilgili bölümler de olabilir.

indir (1)

Tabi her avukatın bir yardımcıya, ayak işlerini ve küçük önemsiz davaları halledecek bir asistana ihtiyacı var. İşte bizim ikinci dahi çocuğumuz diziye bu kadrodan dahil oluyor.

Mike Ross ( Patrick J. Adams) görsel zekası çok gelişmiş.fotografik hafızaya sahip, inanılmaz zeki bir çocuktur. En yakın arkadaşı Trevor yüzünden sürekli başı belaya girdiği için okuldan atılmış, hayatını başkaları adına sınavlara girerek kazanmaktadır. En büyük hayali avukat olmak olduğu halde bunu başaramamıştır.

images (5)

Karizmatik,dahi avukat Harvey

Büyükannesinin rahatsızlığından dolayı acil paraya ihtiyacı olduğundan başbelası en yakın arkadaşı Trevor’un uyuşturucu kuryeliği işini kabul eder. Teslimatı yapmaya gittiği otelde polisleri görünce saklanabilmek için, o sırada otelde gerçekleşen malum hukuk firmamızın stajer seçmelerinin yapıldığı odaya dalar. Hukuk bürosu sadece Harvard mezunlarını stajer olarak almaktadır ama bizimkinin muhteşem zekası Harvey’i etkiler ve onu yardımcı avukat olarak işe alır.Bir avukatlık diploması olmamasına rağmen…

Mike Ross hayallerine giden yol kendisine açılınca bütün gücüyle çalışmaya başlar ancak tecrübesizliği ,bilgisizliği ve duygusallığı muhteşem zekasına rağmen ona köstek olmaktadır. Bu noktada ofisteki hukuk elemanlarından Rachel’den destek alır. Rachel dizinin güzel kızı. Zamanla ikili arasında oldukça sıkı bir duygusal bağ oluşacağı şimdiden belli.

images (4)

Hukuk Bürosunun Patroniçesi

Hukuk bürosunun büyük ortağı Jessica (Gina Torres) en yadırgadığım karakter oldu dizide. Patroniçe biraz travestiye benziyor.Çok itici bir karakter gibi geldi bana. O da duygusuz, tamamen işine bağlı,hırslı ve paragöz bir kadın.

Şirketteki diğer büyük avukat Louis ( Rick Hoffman) bence Mfö’den Özkan Uğur’a benziyor.Tavırları,davranışları,konuşması mimikleri o kadar itici ki, görür görmez gıcık oluyorsunuz adama.O da çok başarılı ancak Harvey’in rakibi olarak inanılmaz kompleksli.

images (6)

Gıcık Louis

Dizide herkes birbirine her daim laf sokuyor. Baş karakterler abartılı zeki,abartılı duygusuz, tavırlar, davranışlar klişe. Arada biraz duygu taşıyan tek kişi Mike Ross, o da zaten bu yüzden sürekli aşağılanıyor.

Bizim Harvey’inde bu çocuğu karşı belli etmek istemese de bir sempatisi var belki de kendi duygularını kaybetmeden önceki haline benzetiyordur o yüzden bu kadar sahiplenmiştir.

Dizi sürükleyici olsa da fazlaca testesteron içerdiğinden belli bir yerden sonra sıkıyor bence.Bir zamanlar gene hukuk dizisi olan Ally Mc Beal vardı ve ben o diziyi çok severdim.Çünkü avukatlar daha insancıldı,olaylar daha kişiseldi, karakterlerin özel hayatları da konuya dahildi, daha gerçek bir diziydi.

Bu dizideki soğuk mantık,zekaya dayalı konu bence biraz fazla sert işlenmiş, bölümler ilerlese de bir eksiklik duygusu geçmedi bende

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Suıts için 3 cevap

 1. feraye der ki:

  Bu dizinin bir kaç bölümünü izledim ben de. Başroldeki Harvey çok karizmatik bir adam. Ama o bahsettiğin eksiklik duygusu bende de oldu, belki dediğin gibi özel hayatlarını hiç işlememesi yüzünden olabilir

 2. Nergis der ki:

  Diziyi son sezona kadar takip ettiniz mi bilmiyorum ama birkaç bölüm izleyerek karakterleri duygu yoksunu gibi göstermek biraz önyargılı olmuş,zira diziye devam edenler hiç de öyle olmadığını ilerleyen bölümlerle oldukça net görmüşlerdir.

  • saremy der ki:

   Evet diziyi 6.sezona kadar izledim hatta 6. Sezondan da bir kaç bölüm izledim. Ama o eksiklik duygusu gitmedi bende. Bölümlerdeki yaratıcı zekayı seviyorum,ben sadece kendi görüşümü yazdım. Dizinin duygusu size geçmiş demek ki ama bana daha çok matematiği geçti. Farklı sebeplerden de olsa ortak noktada buluşmak güzel. Sonuçta diziyi izliyoruz☺️

Yorum Yapın