Şubat Kozmetikleri – 2 –

Optimized-20140222_201754

Her kadın gibi alışverişi, alışverişte de en çok kozmetik almayı severim. Watsons,  Gratis, Cosmohome, Cosmoshop vs. benim cennetimdir.Bir de Dermokozmetik eczaneleri severim. Onlarında kozmetikçiden farkı yoktur çünkü.
Bugün cumartesi ve hava sıkıntılı. Yağdı yağacak gibi duruyor. Tabi bu durumda insan kendini nereye atıyor, alışveriş merkezine. Hiç niyetim olmadığı halde dermokozmetik eczane de Bioderma’da 3 al 2 öde kampanyası olduğunu gördüm. Bioderma şu aralar sık sık güzel kampanyalar yapıp cezbediyor ama bakalım Allah kerim.

Optimized-20140222_201759
Ben rouccutanne tedavisi gördüğümü anlatmıştım. Cildim Allah’a bin şükür gerçekten çok güzelleşti, şimdi ben de bunu korumak için elimden geleni yapıyorum. Bir de alerjik ve hassas bir cildim var tabi, sürekli bölge bölge kızarıp kabarıyor. Bu yüzden temizliğine ve kullandığım ürünlere çok önem veririm.
Tedavim sürerken cildim aşırı derece de hassaslaştığı için doktorum bana yüz yıkama jeli olarak Bioderma Sensibio DS+ vermişti. Üründen inanılmaz memnun kaldım. Benim gibi alerjik ve hassas cilt yapısına sahip herkese tavsiye ederim. Ürünün Fiyatı 49 tl. İnternette belki daha ucuza bulabilirsiniz. Ben makyajımı suyla ve yüz yıkama jeli ile temizlemeyi sevenlerdenim. Öbür türlüsü sanki temizlenmiyor muş gibi geliyor.

Optimized-20140222_201820
Ardından cildi yatıştırıcı, ferahlatıcı ve sıkılaştırma özelliği olan Bioderma Hydrabio Tonique ile temizliyorum. Bu tonik 3 al 2 öde kampanyasında aldığım bir ürün. Yani ilk kez kullanıyorum. Memnun kalıp kalmadığımı ilerleyen günlerde göreceğim. Ama ilk sürüşteki görüşüm olumlu diyebilirim. Bu ürünün fiyatı da  ben 38 tl ve 250 ml.
Cilt bakımımızı su bazlı, yatıştırıcı ve kızarıklık önleyici Bioderma Sensibio AR nemlendirici krem ile tamamlayabiliriz. Bu kremi de daha önce kullanmadım ama biodermanın su bazlı başka bir kremini kullanmış ve memnun kalmıştım. Bu ürünle ilgili memnuniyet durumumu da ilerleyen kozmetik yazılarımda bulabilirsiniz.Ürünün fiyatı 69 tl.

Optimized-20140222_201845
Cosmohome’da da Chapter adı altındaki bu duş jelinin kampanyası vardı. Yine ilk defa kullanacağım bir ürün. Fiyatı 8.5 tl ve 400 ml. Kokusunu beğendim. Bakalım devamlı kullanacağım bir ürün olacak mı? Zamanla göreceğiz.

Optimized-20140222_201856

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın