Strong Woman Do Bong Soon

Ana karakterin güçlü kadınlardan oluştuğu dizileri seviyorum. Bu diziye de bu yüzden başladım.Diziye adını veren Bong Soon ailede sadece kadınlara verilen özel bir gücün sahibi. Süper gücü, çok güçlü olması yani. Öyle ki kocaman arabaları tek eliyle kaldırıp kağıt gibi sağa sola fırlatıyor. Bong Soon’u Oh My Ghost dizisinde de izlediğimiz Park Bo Young canlandırıyor. Başrol erkeğimiz benim ilk defa fark ettiğim -ki daha önce bazı dizilerini izlemişim- Park Hyun Shik . Şimdi her dizi de ki başrol erkek için aynı şeyi söylüyor olabilirim ama bu sefer gerçekten tüm samimiyetimle o ne yakışıklılık, o ne tatlılık yarabbi diyorum. Diziyi tüm mantık hataları ve saçmalıklarıyla bana izletmeyi başarmış kişidir kendisi.
Bu dizi de Ainsof adında bir oyun geliştirme şirketinin Ceo’sunu canlandırıyor.

Bir tesadüf eseri Bong Soon’u yaşlı bir adamı mafyanın elinden kurtarırken görüyor.Tabi Bong Soon adamları öyle bir dövüyor ki ağız burun Allah ne verdiyse; bizimki de etkilenip kızı kendine koruma olarak alıyor. İşler ondan sonra gelişiyor. Yalnız bizim güçlü kızımızın taa okul yıllarından hoşlandığı bir çocuk var. evet bildiniz, ikinci adamımız geliyor; Ji soo…


Ji Soo bu dizi de bir dedektifi canlandırıyor. Aynı zamanda müzisyen bir kız arkadaşı var. Bizim Bong Soon gücünü saklayıp polis aşkına narin çıtı pıtı korunmaya muhtaç kız çocuğunu oynarken, aynı zamanda kendisine ilk görüşte aşık olan Ainsoft’un başkanı Ahn Min Hyuk’a korumalık yapıyor. Tabi senaristimiz kıza bu kadar büyük bir güç verdiğine göre dizi romantik komedi olarak kalamaz değil mi? İşin içine bir katil ve polisiye olaylar da karıştırılıyor.


Dikkat ! Spoiler geliyor, Kaçın..


Dizinin bildiğiniz anlamda sıçtığı yer tam burası. Bir tiyatro oyunundan etkilenip 7 kadını kaçırıp hücrelere hapsederek gelini yapmaya çalışan psikopat bir katilimiz mevcut. Ancak olay örgüsü o kadar saçma yapılıyor ki,bir noktadan sonra tahammül etmek zorlaşıyor.Tek düşündüğüm Kore polisinin ne kadar aptal olduğu. Bu sadece bu dizide değil, izlediğim tüm Kore dizilerinde Kore polisi inanılmaz aptalca hatalar yapan beyin özürlü insanlardan oluşuyor.


Bölümleri izlerken en çok sevdiğim şey Ahn Min Hyuk’un Bong Soon’a olan aşkı oldu. Ya bir erkek bu kadar şeker sevebilir mi bir kadını, Bong Soon gülümsüyor, şapşik serseme dönüyor.Hele final de ki halleri tam sevmelik. O gülümseyiş, bakışlar, adam öyle güzel seviyor ki, izlerken keyif alıyorsunuz.


Dizinin en saçma bulduğum yerlerinden biri de Bong Soon’un lanetiyle ilgili olan kısımdı.Bu güç bir lanet gibi ailenin sadece kadınlarına geçiyor.Ancak masum birine zarar verdiği zaman gücünü kaybedecek.Annesi zamanında birine zarar verdiği için gücünü kaybetmiş. Bong Soon dizi de bir sürü kişiyi dövdü, masumları da korkuttu ama katili yakalamaya çalışırken bilmeden bir masuma zarar verdi diye gücünü kaybetti. Ne alaka… Bir sürü adamı dövdü, hadi onlar masum değildi, mafyaydı ama ofisteki kıkırdakı canlandıran adama yaptıkları ne olacak? Niye orada kaybetmedi de katili yakalarken kaybetti? Sonra da Ahn Min Hyuk’u kurtarmak için gücünü yalvararak geri istedi ve aldı. O kısım tamamen zorlamaydı. Final fazla uzatılmıştı. Çiftimizin düğününü gördük, hatta ve hatta ikiz kızları olduğunu gördük, sonra o bebeklerin ne kadar güçlü olduğunu falan soktular gözümüze.


Bong Soon’da dizinin sonunda damlardan damlara koşan bir süper kahraman oldu. Çok harika bir dizi değildi ama başrol çiftimizin tatlılığı ve uyumu diziyi izlenilir kıldı. Onu bunu geç de ben bu Park Hyung Shik’e aşık oldum yaaaa…https://www.youtube.com/watch?v=tUUk7ktOy4Y

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Strong Woman Do Bong Soon için 2 cevap

  1. fatma çetin der ki:

    aşık olunmayacak gibi değil ki. bir insan mimiklerini bu kadar güzel kullanabilir. çok harikaydı. Phş’in komedi hallerini izledikten sonra acaba hangi rolle kendini daha bizde etki bırakabilir derken suits dzisini de çok beğendim. favori oyuncularımdan biridir….

    • saremy der ki:

      Suits in Amerikan versiyonunu izlemiştim. Kore versiyonu hakkında çok olumsuz yazı okuyunca izlemedim diziyi, tavsiye eder misiniz

Yorum Yapın