Still Mary Me

1d4f551b498d

     Bir diziyi seyretmeden önce Kore dizisi manyağı arkadaşım Makbuş tavsiye etmediyse eğer, ön araştırmasını bloglardan yaparım. Bir sürü yorum okuduktan sonra diziyi izleyip izlememeye karar veririm. Still Mary Me’ye başlamadan önce bloglardan bir bakayım dedim ancak fazla izlenen bir dizi olmadığından  2 – 3 blogta yorum gördüm bu yorumların da %50 si olumsuzdu maalesef. Yine de başlayayım dedim Kim Bum Oynuyor çünkü, en azından gözüm gönlüm şenlenir.

images (3)

Bu nasıl bir sevimliliktir yaaa

       İlk bölümde biraz sıkıldım ama sonra bir sardı beni, gerçekten değişik konusu, Kim Bum’un insanüstü yakışıklılığı ve 3 yakın kız arkadaşın eğlenceli öyküsü ile bence harika bir diziydi.

images (7)

     Başrolümüzde 3 tane birbirinden güzel, 34 yaşında hatun var. Bunlardan biri muhabir ve kariyeri için 2 yıl eğitim görme fırsatını yakalayınca nişanlısını bırakıp Amerika’ya gidiyor. Tabi döndüğünde nişanlısının düğün davetiyesini alıyor ancak.

images (8)

     Diğeri ülkenin en iyi çevirmenlerinden biri ve tam bir koca delisi… Evlenmek için falcıya gitikleri ve sonra basıldıkları sahne komikti gerçekten. Bunların falcısı ,büyücüsü de farklı,şaman mıydı adam neydi…

images (6)

     Benim favorim olan üçüncü kız ise zamanında biriyle nişanlanmış ve onun için baya fedakarlık yapmış. Bir gün farkına varıyor ki hayatı işi, nişanlısı ,nişanlısının ailesine hizmet etmek ve ev işleriyle yani kölelikle geçip gidiyor. Eeee yeter be narasıyla her şeyi terk etmeye karar veriyor , bunu açıkladığında nişanlısının ailesinden bir de güzel dayak yiyor. Sonuç; savunma sanatları eğitimi almış, dış görünümünü baştan başa yenilemiş, cool, havalı feminist bir bayan aynı zamanda dizinin aklı başında tek karakteri

images (11)

Dizide bu üç güzel bayanımız işlerinde ne kadar başarılı olursalar olsunlar bekar olduklarından hayatta başarısız sayılıyorlar ve sürekli yaşlı muamelesi görüp küçümseniyorlar.

images (10)

         Şimdi dizinin en ilginç tarafına geliyorum. 34 yaşındaki muhabir kızımız 24 yaşındaki Kim Bum (insan değil)’ a aşık olur, Kim Bum da ona… Kore gibi muhafazakar bir ülke de bu mümkün mü?  Dizi işte bu aşk öyküsü ile beni etkiledi bir masal değildi olabilecek gerçek bir şeydi büyük bir sorundu.  Bu sebepten muhabir kızımız çok büyük gelgitler yaşadı ama Kim Bum’cuğumuz aşkından vazgeçmemek ve daha büyük görünmek için gidip saçlarını o iğrenç gri renge boyattı. Harika bir jestti ve o iğrenç saçlarla bile o kadar yakışıklıydı ki seyrederken kalbim yerinden çıkacak sandım. Kahramanlarımızın sorunları bununla biter mi? Elbette ki Hayır, bir de üstüne Kim Bum’umuzun genç , güzel, boşanmış annesi gelir bizim muhabir kızımızın ayrıldığı nişanlısına aşık olur. İkinci çiftimizde böylece ayrıca bir engel oluşturur mu? Oluşturur. Dizinin sonuna kadar bu karmaşayı seyrederek çok eğlendim açıkçası… 20100218_092502_0_1

      Ben diziyi sevdim üstelik pek çok Kore dizisinde görsellik önemli olduğundan yapılan saçmalıklar bu dizi de yoktu. Mesela 24 yaşındaki Kim Bum ve 34 yaşındaki muhabir kızımız arasındaki yaş farkı bariz göze çarpıyordu ve olması gereken de buydu. Aralarında 10 yaş fark olduğu gerçeğini bizzat görebiliyorsunuz ve bu izlerken diziyi daha inandırıcı kılıyor.

images (9)

 İş çıkışı, okul çıkışı, sınav sonrası kafanızı boşaltmak, rahatlamak istiyorsanız eğlencelik güzel bir dizi… Ben çok keyif aldım ve bittiğine de üzüldüm açıkçası ama daha uzun sürseydi Kim Bum’ a bakarken kalp krizi geçirip ölebilirdim.  

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Still Mary Me için 3 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

  2. Yeni yeni farkına vardım senin milat benden eski 😀 Hihhii 😀 Banada beklerim bu arada 🙂

    • saremy der ki:

      O yaşla alakalıdır tatlım, ben senden bayağı eskiyim 🙂 Ama sen arayı daha hızlı kapatırsın çünkü çok yoğun bir çalışma hayatım var ve evliyim 🙂

Yorum Yapın