Sıkıcı Pazar

indir (1)

Tüm açık öğretimde okuyan arkadaşlarıma geçmiş olsun demek istiyorum, bir sınav badiresi atlattık. Sizin sınavlarınız nasıl geçti bilemem ama benimki hiç iyi geçmedi. Sosyolojinin kolay olduğunu düşünen aklıma tüküreyim diye kendime küfür ede ede bir hal oldum. Anlaşıldı ki finallerde daha çok çalışıp kasmak gerekecek.

Sınavdan sonra Cem’le bir şeyler yemek ve bir iki turlamak için Starcity Avm’ye gittik. Son günlerde stresten bunalmış ruhumu dinlendirmek için bir iki alışveriş yaptım, çok ama çok iyi geldi.

indir

En son her zamanki alışveriş merkezi rutinimi tamamlamak için Watsons’a girdim. Eskiden Watsons’ların fiyatları ucuzdu diye hatırlıyorum ama artık piyasa fiyatının baya üstüne satış yapmaya başladılar ve ne zaman Watsons’a gitsem mevcut kampanya ve fiyat değişiklikleriyle ilgili görevlilerle kavga eden bir iki müşteri ile karşılaşıyorum. Herkesin şikayeti aynı. Cuma günü 12,50 tl olan bir ürün cumartesi kampanyaya giriyor. İki al bir öde etiketini yapıştırıyorlar. Bir bakıyorsunuz dün 12,50 olan ürün 19,50 tl olmuş. İki tane alınca gene aynı parayı ödemiş oluyorsunuz. İnsanları aptal yerine koyan bu tarz kampanyaları Watsons çok yapmaya başladı. Sanırım para kaybetmektense insanların güvenini kaybetmeyi tercih ediyorlar. Ama bu şekilde devam ederlerse ikisini de kaybedecekler Watsons’lar artık bir Gratis kadar kalabalık olmuyor.

20141207_172345

Neyse, ben eskiden sarışındım biliyorsunuz. Sonra saçlarımı kahveye boyadım, o zamanlar kendi rengine dönmek istemiştim, çünkü 12 yıllık röfle hem beni hem saçlarımı yormuştu. Saçımı kahve yapınca da kuaföre neden boşuna para veriyorum bende saçımı evde boyayayım dedim. Gittim kutuların üstündeki saç renklerine bakarak Koleston 4/0 kahve yazan boyayı aldım. Saçıma uyguladım.

Saçlarımı yıkadıktan sonra aynaya bir baktım simsiyah, bildiğiniz kömür rengi saçlarım. Nasıl olur kahve yazıyordu, ben mi yanlış yaptım falan derken siyahın bana diğer bütün renklerden daha çok yakıştığını keşfettim. Bana kalsa asla cesaret edemezdim. Bir kaza ile bana uygun kendi rengimi buldum. O gün bu gün saçlarımı Koleston 3/0 koyu kahve ya da 4/0 kahveye boyuyorum aralarında pek ton farkı yok. 3 ayda bir boyuyorum hafif de akınca çok doğal bir siyah oluyor saçım. Geçen sefer Loreal aldım ama beğenmedim. Saçımdan o kadar fena aktı ki. Her yıkamada akıyordu resmen. Koleston öyle değil oldukça kalıcı bir boya.

20141207_172330

Watsons da Maybeline yılbaşı kampanyası vardı. Ben Maybeline rimellerini kullanıyorum, iki farklı rimel alıyorum üst üste sürüyorum, harika oluyor. Kullandığım en kalite rimellerden bile bu sonucu almadım. Bir de kampanya yapmışlar, tadından yenmez. Bir adet Mabeline Roket rimel alıyorsunuz yanında eyeliner hediyesi. Diğer sarı rimeli alınca da göz kalemi hediye ettiler. Zaten uygun fiyatlı bir rimel bir de hediyeli olunca çok hoş oldu doğrusu. Kutu içerisindeydiler ama hemen kutuları çıkarıp atmak gibi bir huyum olduğundan resimleri de bu şekilde çektim.

Marka olarak Maybeline kullanmayı seviyorum. Çok fazla makyaj yapan biri değilim. Cildime hele hiçbir ürün sürmem gündelik hayatta. Ama bazen arkadaşlarla buluşurken ya da bir yere gideceğim zaman en azından bir pudra sürerim. Geçen sefer aldığım maybeline pudrası çok açık renk oldu yani tam benim rengimde. Sürdüm mü sürmedim mi belli olmuyor. Oysaki ben fotolarda hele de flaş patlıyorsa hayalet gibi görünüyorum. O yüzden pastelin 25 nolu koyu renk pudrasını aldım. Açık ile koyuyu birleştirip kullanacağım. Ben karışımları baya seviyorum galiba.

İste bir Pazar daha böyle geçti. Umarım sizin pazarınız benimkinden daha iyi geçmiştir.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sıkıcı Pazar için 4 cevap

  1. feraye der ki:

    Aöf mezun olmayı zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor 2 yıldır böyle

  2. demet der ki:

    Koleston bende boyadan sonra baş ağrısı yapıyor sende yapmıyor mu?

Yorum Yapın