She Was Pretty – 2015

Dikkat bu yazı bol miktarda Siwon içerir !!!

original

Ben dizi ve filmlerde drama öğelerini hiç sevmem. Bu yüzden içinde hiç dramaya yer vermeyen romantik komediler favorimdir. Şimdi size anlatacağım dizi de bunlardan biri.

hwang-jung-eum

She was Pretty 2015 eylül dizilerinden 16 bölümlük bir dizi. Başroller de Kill Me Heal Me dizisinden hatırladığımız üvey kardeşler Hwang Jung Eum ile Park Seo Joon var. Hwang Jung Eum’u iyi bir oyunculuğu olsa da abartılı tepkileri yüzünden pek sevmiyorum. İzlerken gözlerimi tırmalıyor sanki kız. Park Seo Joon’a da bence başrol çok gitmemiş. Aslında onda tam ikinci adam tipi var. Bilemiyorum haksızlık mı ediyorum ama ben bu dizi de Choi Si-won’u gördükten sonra başrolü ondan başka kimseye yakıştıramam.

she-was-pretty_150917_16.38

Siwon’un yanında çok sönük kalıyor

Her neyse dizimize gelecek olursak;

Çocukken okulunda popüler ve çok güzel bir kız olan Hwang Jun Eum yani Kim Hye Jin’in hayatı babasının iflası ve ergenlikten sonra babasının genlerini alıp çirkinleşmesiyle tamamen tersine döner. Kim Hye Jin’in okuldan çocukluk aşkı olan Ji Sun Joon da şişman, başarısız, pısırık, özgüveni olmayan bir çocuktur. Kim Hye Jin, Ji sun Joon ailesiyle Amerika’ya taşınmadan önce onunla ilgilenen, onu koruyan tek arkadaşı, tek aşkı olmuştur. Ji Sung Joon Amerika’ya taşındıktan sonra aralarındaki bağ kopar.

kim

Aradan yıllar geçer. Her eline Amerika değen Koreli gibi Ji Sung Joon’da orada mükemmel bir kariyer ve mükemmel bir fizik yapmıştır. Bir zamanların şişman pısırık çocuğu Beyaz atlı Koreli Prense dönüşmüştür. Vee maalesef bizim okulun en güzel kızı olan Kim Hye Jin’de Amerika’ya gidemediğinden olsa gerek eski haliyle hiç alakası kalmamış ve de çok çirkinleşmiştir.Bu arada Kim Hye Jin’in yüzü çirkin halinde gerçekten çok büyük görünüyordu ayrıca ben çirkin halindeki o kıvırcık saçlarını çok daha fazla beğeniyordum.

screen-shot-2015-10-02-at-19-23-47

Bu kızda da bildiğin star ışığı var parlıyordu dizi de

Kim Hye Jin de partime işlerle öğrencilik borçlarını kapatmaya çalışırken en yakın arkadaşı Koh Joon Hee yani Min Ha Ri ile yaşamaktadır. Dizinin en güzel taraflarından biri de işte bu ikisinin arasındaki arkadaşlıktı. Birbirlerine karıcım diye hitap etmeleri, yakınlıkları, deli dolu partileri dizinin en en en sıcak taraflarındandı.

castSheWasPretty

Oyuncu kadrosu

Kim Hye Jin Most adlı bir derginin yönetim kadrosunda stajer olarak iş bulur ve tesadüfler sonucu moda kısmına geçiş yapar. Oraya da Amerika’dan yeni bir baş editör gelecektir. Bilin bakalım kim? Evet bildiniz, 10 puan 10 puan… Ne yazık ki çocukluk aşkı onu bu yeni ve çirkin haliyle tanımaz ve çok gaddar davranır. Özellikle görünüşünden dolayı sürekli onu aşağılar. Ki burası hiç inandırıcı değil. Eskiden kendisi de görünüşü yüzünden dışlanan bir çocuk olduğu için bu kadar zalimce davranması senaryonun bence en saçma kısmıydı.

tumblr_nwpqkzk7Zx1r5c02zo1_400

Kim Hye Jin bu haliyle ilk aşkının karşısına çıkamadığından ev arkadaşı güzeller güzeli Min Ha Ri’yi kendisi gibi buluşmaya gönderir. Min Hari arkadaş hatrına Kim Hye Jin gibi davranmayı kabul eder ama zamanla arkadaşının aşkına aşık olur. İşte arkadaşlığın sendelemeye başladığı bu bölümler de hafif bir dramaya geçiş var. Ama senarist bu dizi de kimseyi kötü insan konumuna düşürmüyor. Arkadaşlıkları ve bağları o kadar kuvvetli ki bu sorunu aşmayı başarıyorlar.

tumblr_nvjihxAhZv1r5c02zo1_500

Zamanla Ji Sung Joon sürekli aşağıladığı, kötü davrandığı Kim Hye Jin’in çocukluk arkadaşıyla ortak yanlarını keşfettikçe ona bağlanmaya başlar. Onunla vakit geçirdikçe ondan hoşlanmaya başladığını keşfeder. Zaten gerçekleri öğrendikten sonra da Kim Hye Jin’den asla vazgeçmeyecektir. Başlarda çirkin olduğu için o kadar zalimce davranan  adam gerçeği öğrendikten sonra melek kesilecek başımıza.

tumblr_nvwxxmIOvz1uq4zv4o3_r1_540

Editör Kim Shin Hyuk namı diğer Choi Siwon. Karşımıza çıkmış yeni bir melek. Ama kanatları yok onun yerine kirli sakalları var. Dizimizin ikinci adamı. Şebelekliğin dozunu fazla kaçırsa da dizinin bütün tadı oydu. Dizinin en duygusal, aşk dolu gizemli adamı.

928f69bdaad33e038c8ef8c1f295246c

Kim Hye Jin’i çirkin haliyle keşfeden, ona aşık olan, her durumda koruyup kollayan, inanılmaz yakışıklı,sevimli , sempatik Siwon. Diziyi boşverin sadece onu seyredin yeter.

74582442

Nasıl ama ona aşık oldunuz mu?

Bundan sonrası finalle ilgili Spoiler içerir

Hiç sıkmayan, ağlatmayan, baymayan dizimiz finalde güzel bir son yaptı. Hee gene o kavuşmadan önce 1 yıl ayrılıkları oldu. Ama diğer dizilerdeki gibi birbirlerini telefonla bile aramadıkları bir ayrılık değil her ikisinin de sürekli telde konuşup görüştüğü bir zaman dilimi olduğundan diğerleri kadar kasmadı. Sadece Min Ha Ri ile Siwon’un yaşadıkları sonu beğenmedim. Bence mutlu olmayı onlarda hak ediyordu. Min Ha Ri öğrencilik zamanlarına geri döndü ve eğitimini yükseltmeye karar verdi. Siwon ise gerçek kimliğini açıkladı. Yani Korenin en ünlü yazarlarından Ten olduğu gerçeği… Bunu da dergiyi kurtarmak için yaptı. Ve uzaklara doğru yürüyüp gitti. Eee nereye gitti benim Siwon’um. Cevap ver bana senarist…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

She Was Pretty – 2015 için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın