Senden Önce Ben

“Aşk vardır, ona inanmaktan asla vazgeçme.”

images

       Jojo Moyes’ten duygusal, sürükleyici bir aşk hikayesi. Eşim en çok okunan kitaplar arasında ismini görünce sipariş etmiş. Bir kitap en çok okunanlar arasındaysa eşim mutlaka benim de okumam gerektiğini düşünüyor.

      Zengin bir ailenin,yakışıklı,başarılı, kariyer sahibi ve hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlu Will’in bir motosiklet kazası sonucu boyundan aşağısı felç olması ile yaşadığı o duygusal çöküş ve trajediyi, yazar, her bir ayrıntısıyla öyle detaylı anlatmış ki kitapta adının geçtiği her yere bir gözyaşı damlası bıraktım,o kadar yani.

images1

        Bir de maddi durumu kötü bir ailenin kızı olan ve çalışıp ailesine bakmak zorunda olan ancak hiç bir vasfı olmayan iyi kızımız Lou var. Lou çalıştığı yer aniden kapanınca hayatını devam ettirebilmek için acilen iş bulmak zorunda kalır ve Will’e bakıcılık yapmaya başlar.

        Will’in özel ve tıbbi işlerine 24 saat bakan bir bakıcısı olmakla beraber Lou sadece ona arkadaşlık etmek için işe alınmıştır. İlk başta birbirlerinden nefret ederler ama daha sonra Lou’nun saflığı ve açıksözlülüğü Will’in duvarlarını kırar ve arkadaş olurlar.

images3

       Ancak Lou sadece 6 aylığına işe alınmıştır, çünkü Will 6 ay sonra İşviçre’de bir klinikte ötanazi için ailesiyle anlaşmıştır. Aile Lou’nun Will’e bu fikrini değiştirebileceğini düşünür. Aslında Lou ve kitabı okuyan ben de öyle düşündüm. Ama öyle olmaz mı hep, bu tarz filmler de ve kitaplarda tekerlekli sandalyeye muhtaç olan yakışıklı adam ya da güzel kız her neyse bir mucize olur ve iyileşmez mi? Beni istediğim son bu…

       Lou zamanla Will’den hoşlanmaya başlar hatta ona deli gibi aşık olur, bütün hayatını ona bakarak geçirmeye hazırdır, ama Will bunu kabul etmez. Ne yazıkki Ötanaziden de vazgeçmez.

untitled

      Kitabın sonunu gözyaşları ve hıçkırıklarla okudum ve etkisinden uzun zaman kurtulamadım. İşte bu yüzden bu tarz kitaplar ve filmlerden hiç hazzetmiyorum. Sade,akıcı, duygusal, böğüre böğüre ağlayabileceğiniz bir kitap… Ama sonunda beklediğiniz mucize gerçekleşmiyor.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Senden Önce Ben için 6 cevap

 1. fatma der ki:

  mükemmellll…………..

 2. Bera der ki:

  Öneriyor musunuz ? Bu arada o kadar içtensinizki sizinle dostmmuşum gibi hissettim

  • saremy der ki:

   Evet,öneriyorum.Çok duygusal bir aşk hikayesi.Eğer benim kadar duygusalsan muhtemelen sende sonunda deli gibi ağlarsın. Ben hıçkıra hıçkıra ağladım.Ayrıca çok teşekkür ederim,sitemi ziyaret eden, yazılarımı okuyan,duygularımı paylaşan herkesle tanımasam da dostum ben.Sizden ricam beni eleştirmeniz hem de sonuna kadar böylece kendimi geliştirebilirim diye düşünüyorum 🙂

 3. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 - | Kendimi Seçtim Ben

 4. Geri izleme: Senden Önce Ben – Me Before You | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın