Sahip Olduklarına Şükretmek

mutluluk-kelebek-nathaniel-hawthorne-ankakedisi2

Sağlıklı bir insanın ön koşullarından biri evinde mutlu olabilmesidir bence. Bu hem ruhsal hem de fiziksel sağlığımız açısından en önemli etken. Zor bir aileden çıkmış ve pek çok kişi için geç denilebilecek yaşta evlenmiş, evliliğinin üzerinden 5 yıl geçmiş bir insan olarak hala her akşam bir an evvel evime gitmek için can atıyorum.

Evim, kedim ve kocam öncelikli mutluluk kaynağım. Eşimle mükemmel uyumu yakalamış falan değiliz, hatta hiç ortak noktamız yok. Aynı şeylerden keyif almadığımız için hep boş günlerimizde farklı planlar yapıyoruz. Dışardan bakıldığında tamamen ayrı hayatlarımız varmış gibi görünüyor.

Gerçekten de öyle aslında.

family-751588_960_720

Yine de o evimin bir parçası ve varlığı bana huzur veriyor. Zor bir aileden gelmiş biri olarak onun sakinliğidir belki beni yatıştıran. ( Bazen de çileden çıkaran) Birbirimize olan saygımızı korumaya çok dikkat ediyoruz. Kavga etsek bile ( çok nadirdir, hatırlamıyorum pek) sonradan pişman olacağımız şeyler söylemeyiz birbirimize. En önemlisi bu değil mi?

Ben kedileri çok severim. Ama her kediyi,köpeği sevebilecek kadar geniş bir yüreğim yok sanırım. Kendime bir hayvan evlat edinip onu inanılmaz fazla sevebilmek benim özelliğim. Çocukluğumdan beri kediler hayatımın bir parçası.

pasaveben

Paşam’da ailemize 2012 Ocak ayında katıldı. Bengal Cinsi. Evet bir petshoptan satın alındı ancak hastalıklı ve gözden çıkarılmış bir kediydi. Pek çok doktor alerjik bir kedi olduğunu ve asla iyileşmeyeceğini söyledi. Daha önce de satın alınıp geri iade edilmiş. Sürekli burnu akıyor ve hapşırdığında her yeri sümük içerisinde bırakıyordu.

Pes etmedik. Bizi sevdiğinde, bize güvendiğinde, bir aile olabildiğimizde bağışıklık sistemi güçlenecek ve Paşa iyileşecek diye düşündüm hep. Doktorlar “Kendinizi buna inandırmayın, alerjik kediler iyileşmez” demesine rağmen vazgeçmedik.Onu satın aldığımızda 7 aylıktı.

pasa

5 yıllık evliliğim, sakin ve huzur veren, iyi kalpli bir kocam ve dünyalar güzeli 5 yaşındaki kedim Paşa için şükretmek amaçlı yazdım bu yazıyı.Çünkü bazen sahip olabildiklerimiz görmeyip sahip olamadıklarımıza bakıp acı çekiyoruz, üzülüyoruz ya, ondan. İşte böyle mutluluk kaynaklarımızın da bir listesini yapıp şükretmek gerek aslında.

Allah herkese kalbinden geçen tüm iyilikleri versin.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın