Şahane Züğürtler – Şehir Tiyatroları

14939467_10154771796522728_9147000161035218554_o

Cuma günü Şehir Tiyatroları Muhsin Ertuğrul Sahnesinde harika bir oyun seyrettim. “Şahane Züğürtler”
Oyun Usta tiyatrocu Haldun Dormen tarafından yönetiliyor. Hatta çok şanslıydık, o gün Haldun Dormen de oradaydı, aynı havayı soluduk. Konusuna gelirsek;
Oyun 1920’lerin Paris’inde geçiyor. Bolşevik Devrimi sonrasında Rusya’dan kaçarak Paris’e sığınan Soylu Ouratieff çifti çok zor şartlar altında yaşamaya çalışmaktadır. Kaçışları sırasında Çar’a ait oldukça yüksek bir miktar parayı da yanlarında getirmiş ve saklamaktadırlar. Bir gün ülkelerine dönüp parayı iade edeceklerinin umudu içerisinde o paranın tek kuruşuna dokunmadan sefalet içinde yaşamaktadırlar.

sahane-zugurtler-ic-haber

Biri Prens, diğeri Prenses olan asil çift ellerinden de hiç bir iş gelmediği için kılık değiştirip kimliklerini gizleyerek zengin bir çiftin evine uşak ve hizmetçi olurlar.
Zaten olay bundan sonra başlıyor. Zengin çift hayatlarında tanıdıkları en enteresan uşak ve hizmetçi olan bu çifti garipseseler de sonunda onlara inanılmaz bağlanırlar. Bir gece önemli kişilerin çağrıldığı bir davette uşak ve hizmetçilerinin asıl kimlikleri ortaya çıkar ve en kahkahalı bölümler burada başlar.
Başroldeki Can Başak ve Müge Akyamaç oyunculuklarıyla beni büyülediler. Gerçek bir asil kandılar. Oyundaki kostümler ayrı hayranlık uyandırıcıydı. Neyi sayayım ki, bir rüya gibiydiler .
Mutlaka bu sene bu oyunu görmelisiniz, pişman olmayacaksınız. Buyurun fragman aşağıda.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın