Şahane Hatalar Serisi

untitled2

                 Bu enteresan seriyi okudunuz mu? İlk kitap çıktığında çok heyecanlanmıştım. Başrolünde okuyucunun olduğu, seçimleri okuyucunun yaptığı ve hikayeyi tamamen okuyucunun yönlendirebileceği bir kitap. 3. Kitaba kadar alamadım çünkü elimde okunacak başka kitaplar vardı ama daha sonra 3 kitabı da aldım ve okudum. Normalde çok hızlı okurum ben. Üniversite yapılan okuma yarışmalarında normal bir insanın dakika da okuduğunun 2-3 katı hızlı okuyabildiğim çıkmıştı. 800 sayfa bile olsa o kitabı bir günde bitirebilirim nasıl yapıyorum bilmiyorum ama okumaya başladığımda etrafımdaki dünya kayboluyor her şey değişiyor ve ben kitabın içine giriyorum ve hiç farkına varmadan kitabın sonuna geliyorum. Niye anlattım bunu söyleyeyim bu kitabı okumak benim için bilemedin 2 saat ya da 3 saat olmalıydı ama abartmıyorum 3 gün falan sürdü herhalde. Sürekli ölüp yeniden başa dönmek ya da her seçimden sonra gideceğim sayfayı bulmak olmadı geri dönmek baya zaman kaybettiriyor, kitap sayfası çevirmekten şaşı oldum valla.

untitled1

                  Kitap tek bir başlangıçla 150 farklı son vaat ediyor. Her bölümün sonunda iki seçenekle karşı karşıya kalıyorsunuz seçimini yapıp hikayenin akışını belirliyorsunuz. Hikaye bu şekilde çatallanıyor. Yaptığınız seçimler hayatınızı ve sonunuzu belirliyor. Yalnız burada şunu söylemek istiyorum yazar kitabı yazarken depresyonda mıydı acaba. Ben mutsuzum sizde ölün geberin mantığı ile o 150 farklı sona bir tane doğru dürüst son koymamış. Hepsini okuduğum halde bir tane mutlu son olmadı yahu. Ya tecavüze uğradım, ya öldürüldüm, ya katil oldum, ya orospu oldum, ya da ölümcül hastalığa yakalandım. Ben mi iyi seçimler yapamıyorum diye düşünüp bütün sonları da okudum bir iki tanesi fena değil diyebileceğiniz sonlardan gerisinde mutlaka bir felaketle sonlanıyor hayatınız.

images4

              İlk kitapta liseyi bitirmişiz, önümüzde pek çok farklı seçenek var. Üniversite eğitimi, yurtdışına gitmek, erkek arkadaşla kaçmak vs. hayatın henüz başındaki seçimlerle başıyorsunuz

      İkinci kitapta artık üniversite bitmiş sıradan sıkıcı bir işiniz, bir eviniz ve monoton bir hayatınız var derken bir gün aniden loto talihlisi oluyorsunuz. Büyük ikramiye size çıkıyor ve şimdi o parayla ne yapacağınız üzerine seçimler başlıyor. Bu kitapta merhametli olmanın insanın başına çok iş açtığını öğrendim ben…

     Üçüncü kitapta bir erkeksiniz kitabın adından da belli olacağı gibi Bira, Kadın ve Şahane Hatalar bir erkek tarafından kaleme alındığı gayet belli bir kitap. Bu kitapta diğer iki kitaba göre daha basit hikayeler var okuması biraz daha karmaşık ve ölümünüz çok daha çabuk oluyor. Ya da belki objektif olayım erkek dünyası bana pek çekici gelmediği için olsa gerek beğenmedim. Kitapta sadece kadınlar, cinsellik ve alkol var hem de erkek gözüyle… ıııyyykkkk….

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Şahane Hatalar Serisi için 4 cevap

  1. çok güzel anlatmışsınız teşekkürler

  2. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 - | Kendimi Seçtim Ben

  3. Geri izleme: Şahane Hatalar Cumartesi – Yeni Hayat | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın