Şahane Hatalar Cumartesi – Yeni Hayat

Optimized-20150503_181519-1

Şahane Hatalar serisinin 4. Ve 5. Kitapları çıkalı baya oldu ama ben yeni okudum. Bu kitaplarda şöyle ilginç bir durum var her kitabın yazarı farklı. İlk iki kitabın yazarı Heather McElhatton.Üçüncü kitap Shawn Harris. 4 ve 5. Kitaplarda çift yazarlar tarafından yazılmış. 4. Kitap Şahane Hatalar Cumartesi Lorraine Freeney ve Tara McCarty, 5.kitapta Liz Ruckdeschel ve Sara James  tarafından yazılmış. Yazarlar farklı olunca kitapların değerleri de farklı oluyor haliyle.

Çok eğlenceli bir seri olduğu ve başrolünde benim olmama izin verdiği için mutlaka alıyorum ama bu hepsini beğendiğim ve sevdiğim anlamına gelmiyor. Şu ana kadar okuduğum 5 kitaptan en iyisi bu olayı başlatan ilk iki kitabın yazarı Heather McElhatton tarafından yazılan 1. Kitap ve Şahane Hatalar Talih Kuşu kitaplarıdır. Zaten serideki en kalın kitapları da onlar, bu da çok fazla seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Üstelik bu kadar dallanıp budaklanan bir kitapta bu kadar farklı son ve örgü hazırlamak ben oldukça büyük bir yetenek gerektiriyor. İlk 3 kitaptan daha önce bahsetmiştim. İlgili yazıya gidebilmek için buraya tıklayınız.

Optimized-20150503_190130

Bugünkü konumuz 4.kitap Şahane Hatalar Cumartesi ve 5.kitap Şahane Hatalar Yeni Hayat…

Şahane Hatalar Cumartesi bu seri içerisindeki en kötü kitap. Sanırım başrol de hem erkek hem kadınsınız. O bile seçiminize bağlı. Bir cumartesi gecesi dışarı çıkacaksınız başınıza her şey gelebilir. Konu güzel akmıyor, yaptığınız seçimlerde hep aynı yere çıkıyorsunuz çok anlaşılır bir öykü değil. Bana keyif vermedi.

Optimized-20150503_190148

Diğer kitap Şahane Hatalar Yeni Hayat’ta liseli bir kızsınız. Aileniz şehirden banliyöye taşınıyor. Burada yeni bir hayat, yeni arkadaşlıklar, yeni bir okulla karşı karşıyasınız. Birinden hoşlanıyorsunuz, okuldaki popüler kızlar arasındasınız, seçimler sizin bu kasabadaki hayatınız belirleyecek. Bu kitap 4 kitaba oranla daha iyi olsa da hikayesi itibariyle 20 – 25 yaş altına hitap ediyor.

Optimized-20150503_190138

Yani bu kitapları alacaksanız 1. Ve 2. Kitabı alın. Geri kalanlara gerek yok, ben seriyi takip ediyorum, güzel bir Şahane Hatalar serisi çıkarsa hemen haber veririm. Kendinize iyi bakın. Bol okumalı günleriniz olsun.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Şahane Hatalar Cumartesi – Yeni Hayat için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 – | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın