Saç Mezoterapisi Tedavim Başladı.

2016-10-26-08-21-24-360

Saçlarımın azaldığı belli olmasın diye sürekli örerek dalgalı yapıyorum 🙂

Yaklaşık 2 aydır yoğun şekilde devam eden saç dökülmem ile ilgili dün ilk mezoterapi seansımıza başladık.Saç dökülmemin sebebi ve şimdiye kadar ki tedavi aşamalarım için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.
Yanan Saç Köklerimin Tedavisi
Saç Dökülmesi Tedavisi
Bir aylık doktor tedavim sonucunda saç dökülmem de herhangi bir azalma olmadı. Ben de destekleyici bir tedavi almak istedim. Bunun için işyerinden bir arkadaşımla Dr. Hande Ulusal’ın Yenibosna Nish İstanbul Residence’ındaki kliniğine gittik.
Dr. Hande Ulusal benim aynı zamanda Rouccutanne tedavimi yapan doktordu. Bu yüzden ona güvenmek ve kendimi ellerine teslim etmek benim için kolay oldu. Zaten yeni açtığı kliniğinde uygulamalarındaki başarısını görmek için Dr. Hande Hanım’ın yüzüne bakmak yeterli. Muhteşem, pürüzsüz, parlak bir cilt, ışıldayan harika gözler, inanılmaz sempatik bir kadın.

Onunla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tık tık

20161030_145742
Saç Mezoterapisi ne demek ondan bahsedeyim önce.Alıntıdır.
“Mezoterapi derinin orta tabakasını tedavi etmek anlamına gelmektedir. Yüz, saçlı deri, vücutta kullanılmaktadır. Gerekli olan maddeler kan dolaşımına karışmadan direkt olarak problemli olan bölgelere uygulanır. Etki kaybı ve yan etki oluşturma ihtimali ortadan kalkar.
Yüze uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. İçinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit gibi karışımları içeren kokteylleri derinin orta tabakasına enjekte ederek cildin beslenmesini sağlamakta ve su tutma kapasitesini arttırmaktadır. On beş gün aralarla ortalama 4-6 seans uygulanır. İşlem öncesi kremlerle anestezi sağlanmaktadır.
Mezoterapi ayrıca ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar, bölgesel zayıflama ve selülit, göz çevresi morluğu, leke ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu amaçlarla uygulama yapılacağı zaman seans sayısı şikayete, uygulama yapılacak kişiye ve alana göre değişiklikler göstermektedir.”

20161030_145733
Yani kısaca vitamin iğneleri vuruyorlar kafanıza. Saç köklerinize direk zerk edilen bu vitamin kompleksi diğer tedavilerden daha olumlu sonuçlar verebiliyor.
İlk başta saçımızın ve bizim hikayemizi soruyor. Klasik doktor soruları… Sonra gerekli görüyorsa tahliller istiyor. Ben doktora gittiğim için tahlillerimi yaptırmıştım zaten. Ekstra istedikleri oldu, onları da yaptıracağım. Sonrasında arkadaşım Semra ile sırasıyla sedyeye yattık.
İnternetteki yorumlarda okuduğumda işlemin çok acı verici olduğundan bahsediliyordu. Tabi özellikle erkek yorumlarıydı bunlar. Ancak ben dayanılmayacak bir acı hissetmedim.Zaten kafanıza ilk başta uyuşturucu bir sprey sıkıyor.Ondan sonra tabanca ile enjektördeki sıvıyı saçınıza eşit bir şekilde dağıtmaya çalışıyor.Arkadaşıma mezoterapi yapılırken kısa bir kesit aldım.Aşağıda izleyebilirsiniz. İşlem yaklaşık 10 dakika sürdü. Sonrasında da herhangi bir ağrı yada acı hissetmedim. Sadece saç derime dokunduğum zaman hafif bir sızlama oldu. İlk gün su değmemesi gerekiyor bu yüzden banyo yapamıyorsunuz.
Bu ilk seansımdı. Yaklaşık 5 seansım daha olacak. İki haftada bir gireceğim seanslara. Saçımla ilgili tüm gelişmeleri de sizinle buradan paylaşmaya devam edeceğim.Beni takip edin ve fikirleriniz lütfen benimle paylaşın.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Saç Mezoterapisi Tedavim Başladı. için 7 cevap

 1. Gizem der ki:

  Ayyy video da çok korkunç görünüyor acımadığına emin misiniz?

  • saremy der ki:

   Emin olun, dayanılamayacak bir acı yok, zaten videodaki arkadaşın tepkilerinden de anlaşılıyordur.Kaş aldırmak gibi düşünün. Saçınıza zaten öncesinde uyuşturacak bir şey sıkıyor

 2. Emel der ki:

  Seans ücretleri ne kadar acaba, ben de yaptırmak istiyorum da.

  • saremy der ki:

   Ben bir kaç yerle görüştüm. Saçın ihtiyacına göre seans sayısı ve sıklığı belirleniyor. Seans ücretleri ortalama 250 tl. Ben 15 günde bir toplamda 6 seans yaptıracağım

 3. Sümeyra der ki:

  Kesin etkili bir çözüm mü acaba, benim de çok dökülüyor saçlarım, yaptırsam fayda görür müyüm acaba?

  • saremy der ki:

   Ben de ilk kez deniyorum, doktor tedavisinin yanında destekleyici olarak kullanıyorum,doktorum “Faydasını görmeyen olmadı şimdiye dek” dedi. Her halükarda direk saç köklerine zerk edilen vitaminin faydalı olacağını düşünüyorum. Zaten aldığım sonuçları da bloğumda paylaşacağım.

 4. Geri izleme: Sülfatsız Argan Yağlı Şampuan – Bak Kozmetik | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın