Resurrection – Diriliş

resurrection-promo-saison-1-1

Resurrection Kadrosu

Yeni bir diziye başladım. Bana da dizi dayanmıyor valla. Bir kore dizisi bitirdim. Onun yazısı yakında burada olur ama bugün ABD yapımı bir diziden bahsedeceğim. Resurrection…

Dizi için Fransız yapımı Les Revenants’ın Amerikan versiyonu diyorlar. Ben Fransız yapımı hiç bir şeyi sevmediğim için Fransız versiyonuna bakmadım bile. Fransız milliyetçilikleri, Türk düşmanlıkları, korkunç sıkıcı filmleriyle bana Fransız olan her şey çok itici,ağır ,ağdalı gelir. Her neyse, uzatmayayım,konumuz Fransızlar değil…

Resurrection çağdaş bir zombi uyarlaması.İlk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Ben ilk sezonu izledim. 2.sezona başladım oradan da 2 bölüm izledim. 2.sezon 12 bölüm. Henüz 3.sezon yok olacak mı belli değil,onu da baştan söyleyeyim.Ama ilk sezonun reytingleri çok yüksek.

plm0mngbgeljhk8cld0y

Konusuna gelirsek; Çin’deki bir tarlada 8 yaşında bir çocuk bulunur. Çocuk travma geçirmiştir ve konuşmuyordur. Uzmanlar çocuğun Amerikalı olduğunu ve Arcadia’da yaşadığını öğrenince ülkesine teslim ederler. Çocuğu göçmen muhafaza bürosu ajanı Martin teslim alır ve ailesine götürmek üzere yola çıkar. Yalnız küçük bir sorun vardır. Martin’in ailesine götürdüğü çocuk Jacop 32 yıl önce ölmüştür. Arcadia yıllar evvel ölen insanların birdenbire geri dönmesiyle karışır. Kasaba halkı bu durum karşısında şaşkına döner. Dönenler gerçekten yıllar evvel kaybettikleri sevdikleri mi,yoksa onların suretinde dönen şeytani varlıklar mı?

Dizinin konusu bu, ayrıca her dönen insanın kendine özgü bir hikayesi var, bu da dizinin daha geniş bir alana yayılmasına yol açıyor. Klasik zombi hikayesi değil. Çok farklı gizemlerle karşınıza çıkıyor dizi. Dikkati ve heyecanı hiç eksiltmiyor.Ben çok beğendim. Farklı bir dizi arayanlara tavsiye ediyorum.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın