Recep İvedik 5

16 Şubatta Recep İvedik vizyona girdiğinde izlenecek başka film olmadığından can sıkıntısından eşime “Recep İvedik’e mi gitsek?” demiş bulundum.  Bugüne kadar, evet bugün izlemiş bulunuyorum, salonlarda yer olmadığından izleyemedik. Zaten başka güzel filmler de vizyona girdiğinden kim takar Recep’i modundaydım. 

Eşim bugün sinemaya gidelim deyince ilk “Ben Ölmeden Önce”ye gidelim dedim. Evli olmanın en zor yanı bu her halde, hangi filme gideceğinize karar veremeyip kala kala Recep İvedik’e kalmak. Bkm oyuncularının oynadığı “Tatlım, tatlım”a gidelim dedim.O da yemedi, romantik filmler sevmiyormuş beyefendi. “Güzel ve Çirkin” dedim, olmaz dedi. 

Bizde Ataköy A plus avm de Recep İvedik filmine gittik. Daha önceki filmlerini de eşimin zoruyla izledim. Asla tercihim değildir. Kaba bir karakter olduğu için değil ama sadece cinsiyetçi söylemleri yüzünden tahammül edemediğim bir karakter. Zaten bu filmin bir yerinde de ” Korkuyorsan söyle lan, karı mısın sen?” diye bir cümle kurarak beni kopardı.

Kesinlikle çocukların izlememesi gerekiyor. Çok fazla küfür içeriyor.Ayrıca olimpiyat yarışlarında yaptıkları hileler falan kesinlikle iyi örnek olmaz. 

Bu tiplerden İstanbul’un varoşlarında çok fazla var. Gerçek hayatta tahammül edemediğimiz karaktere sinema salonlarında gülmekten yıkılıyoruz. Bende güldüm yalan değil. Zaten siniriniz bozulunca da gülüyorsunuz.

Bence çoğu insanın Recep İvedik’ten bu kadar nefret etmesinin tek sebebi gerçekten aramızda çok fazla sayıda bulunmasıdır. Hepimiz biliyoruz bunu, hatta Batı da bizi tıpkı bu karakterdeki gibi görmüyor mu? Ondan nefret ederek gerçekleri yadsıyoruz bence.

Filmin fragmanını ekliyorum. Salonlar hala çok dolu haberiniz olsun.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın