Ramazan Bayramı

Bu yıl bayram tatillerinin böyle kısa olması hiç iyi olmadı. 4 güncük tatilden hiçbir şey anlamadım. Arefe alışverişle, ilk gün büyüklerin ziyareti, ikinci günü şehir dışından gelen misafirlerimizin gezdirilmesi son günü de kardeşim ve eşinin evine gitmiştim, orada geçti. Kendimi dinlenmiş değil, serseme dönmüş gibi hissediyorum. Zaten bayram öncesi işler gene yoğundu. Mesaili çalıştık. Şu an ayrıca bir tatile ihtiyacım varmış gibi hissediyorum.

Eskiden bayramlarda bundan daha fazla bayram ziyaretleri yapılır, misafirler ağırlanırdı. Nerdeee, o eski bayramlar, demeyeceğim, çünkü ben hiç kaldıramam öyle bir bayram tatilini. Günümüz modern yaşamında zaten iyice azalan aile bağları ve akrabalık ilişkileri böyle zamanlarda daha çok belli oluyor. Kadınların çalışma hayatına atılmasının tek dezavantajı bu. Çünkü aileler arasındaki tüm bağ kadınlar tarafında sağlanıyordu. Şimdi o kadar çok çalışıyoruz ki misafir yüzü görecek halimiz kalmıyor, tek düşüncemiz en yakın tatil beldesine gidip kafa dinlemek oluyor. Bu bayram 6 yıldır görmediğim kuzenimle görüştük mesela. Kardeşimin evine ziyarete geldi. Birlikte büyüdük ama sanki 6 yıldır görüşmemek çok normalmiş gibi geldi ikimize de.

Yalnızlaşıyoruz gerçekten, ama kendi seçimlerimizle yapıyoruz bunu. Bizler nasıl yaşlılar olacağız merak ediyorum. Ziyaretimize gelen olacak mı? Yoksa bir bakım evinde geçmişi hayal ederek mi geçireceğiz günlerimizi?

Ne olumsuz konuştum be. Herkesin geçmiş bayramını kutlar, yaşlılığınızda çevrenizin sevdiklerinizle dolu olması dileğiyle bir sonraki yazımda görüşmek üzere diyorum. Haber programı kapatır gibi oldu, idare edin.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın