Prp – Kök Hücre Uygulaması

prp-kok-hucre-tedavisi

“Prp , Platelet rich plasma yani pıhtı hücrelerinden zengin kan demektir. Prp tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma, cildi ve saçı yenilemekte kullanılır.”
Yani bunun Türkçesi kişinin damardan girip kendi kanını alıyorlar, bir makinada 15 – 30 dakika arasında işlemden geçiriyorlar. Santrifüj denilen bu işlemden sonra kan hücrelere ayrılıyor, hatta rengi sarımtrak garip bir şey oluyor. Alttaki video da enjektörün içeriğinde göreceğiniz o sarı sıvı benim kendi kanım. O sıvıyı saç köklerinize enjekte ediyorlar.

prpgr3
Trombositleri ayrılmış bu kan saçtaki ve ciltteki doku hasarlarını gidererek, yenilenme ve gençleşme sağlıyor.Saç kandan beslenen bir şey ve işlemde sadece kendi kanınız kullanılıyor.
Ben saç dökülmesi tedavim boyunca toplamda 3 prp yaptıracağım 3 de mezoterapi
2 mezoterapi ve bir prp seansını bitirdim. Bu hafta 2. prp seansıma gideceğim
Seans aralıkları 15 gün. Seanslar da saçın ihtiyacına göre belirleniyor. Saç dökülmem durdu mu, hayır henüz durmadı ama saç köklerimde yeni minik saçlar çıkmaya başladı, üstelik saç uzama hızım o kadar arttı ki 1,5 aylık 3 seansta saçlarımda çıkan minik saçlar neredeyse 10 cm buldu,
Dökülmem durur ve bu minik saçlar da bu hızla uzamaya devam ederse seneye yazın savulun rapunzel geliyorrrr diye dolaşacağım ortalarda.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Prp – Kök Hücre Uygulaması için 1 cevap

  1. Geri izleme: Organix Niacin 3 and Caffeine Conditioner 385ml | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın