Producer – 2015

47dqutZ

Bu yılın dizilerinden Producer’ı da an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Dizi totalde 12 bölüm olmasına rağmen her bölüm 1,5 saat sürüyor ve bu uzunluk pek çok bölümde dizi için handikap olmuş bence.  İzle izle bitmez bir hali vardı. Özellikle de o çok sıkıcı ilk birkaç bölümde.

guney-koreli-unlu-aktor-cekim-sonrasi-kaza-gecirdi-6169064_3302_o

Uzun süredir merakla beklediğim bir diziydi. Gong Hyo Jin’in oynadığı ve benim izlediğim tüm diziler harikaydı, bunun da öyle olacağını düşündüm. Man From The Stars dizisinden tanıdığımız yakışıklı ve sempatik Kim Soo Hyun de başrollerden biriydi ama yavrucağızıma ne yapmışlar, o ne kötü bir saç modeliydi öyle. Jim Carey’in Salak ile Avanak filminde kafalarına kase koyup kestirdikleri saç modeline benziyor.  

20150225082824c682a

Üçüncü başrol Tae Hyun Cha, Sassy Girl dizisinde de oynamış ama ben o diziyi izlemediğimden kendisini ilk kez bu dizide gördüm.Tamam sempatik falan ama bence başrole pek gitmemiş ya, tabi bu benim görüşüm.  Aktör 39 yaşındaymış bu arada, vay canına !!!

Lee-Ji-Eun-4

Son başrolde de şarkıcı Lee Ji Eun yani namı diğer IU var. Ben bu kızı da tanımıyordum ama kesinlikle çok sevdim bence gerçekten çok iyi bir oyunculuk çıkardı. Başka dizilerde de oynamış. Üstelik çok da güzeldi.

Neyse ben biraz diziden bahsedeyim.

producer05-00236

Bir tv kanalında çalışan kişilerle ilgili bir dizi. Öyle aman aman bir konusu yok.Ne anlatayım bilemedim şimdi. Bizim Kim Do Hyun dizide çaylak yapımcı,bizde tüm ayak işlerine koşan stajerler gibi yani. Onun kendisinden büyük olan Musicbank yapımcısı Gong Hyo Jin’e aşık olması ve kanalda kendini ispatlamaya çalışması ile ilgili diyebiliriz. Tabi Kim Soo Hyun açısından bakarsak.

producer6-00649

IU açısından bakarsak  küçük yaşta ajanslar ile tüm hayatı sözleşmelerle karartılan gencecik insanların ve  eğlence dünyasının gerçek yüzü. IU dizide Cindy adında bir ünlüyü canlandırıyor. Ajansı tarafından sözleşme adındaki kölelik anlaşmasıyla hayatı karartılmış, bir makine gibi görülen gencecik bir kızın mutsuz iç dünyası ve çaylak yapımcı Kim Soo Hyun’a aşık olması.

Bu dizide en iyi Cindy oynadı bence. Belki de kendi hayatını oynadı tabi bunu da bilemeyiz. O kadar tatlı, şeker ve duygusaldı ki her sahnede onu izleyebilirdim.

kim-soo-hyun

Bu kadar da tatlı olunmaz ki ama 🙂

Gong Hyo Jin,biraz cadı,biraz saf, çocukluğundan beri en yakın arkadaşına platonik aşık ama bunu itiraf edemeyen bir kadın olarak boy gösteriyor dizide.

Bu 4 kişi ve onların etrafında çevrelenen dizinin anlatılmaya değer bir konusu yok. Dizi boyunca bütün oyuncular sürekli kameraya dönüp konuştu bu anlamda biraz reality show gibi oldu dizi.

Ben Kim So Hyun’un mimiklerini sevdim dizide. Kızdığı insanlara yaptığı gıcıklıkları. Çekingen,tutuk gülümsemesini, şaşırdığında gözlerini kocaman açıp şapşik şapşik bakmasını.  Diziyi tek başına sırtladı valla. Onu ve IU severseniz,sevdikleriniz  hatırına izleyebilirsiniz. Onun dışında izlemeye değmez ne yazık ki…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Producer – 2015 için 1 cevap

  1. Geri izleme: Koreli Bayan Oyuncularda Top 10’um | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın