Pasta – Paseuta

pasta10

Pasta 2010 yapımı eski bir dizi olmasına rağmen benim yeni izleme fırsatım oldu.Başrol oyuncularından Lee Sun Gyun’ı Miss Korea’da çok sevmiştim. Gong Hyo Jin ise pek çok dizisini izledim. Paspallığından ve rüküşlüğünden nefret etsem de sempatik geliyor bana.

Pasta, La Sfera adında Kore’deki ünlü bir İtalyan restoranının mutfağında geçiyor.Şef Totti’nin ayrılmasıyla mutfağa huysuz mu huysuz ve geçmişte eski sevgilisiyle yaşadığı problem yüzünden kadınlarla çalışmayan Lee Sun Gyun (Choi Hyun Wook )gelir ve olaylar başlar.
Mutfak personeli 3 bayan 3 erkek personel ve bütün hayali iyi bir aşçı olmak isteyen ezik,zavallı mutfak asistanı Gong Hye Jin(Seo Yoo Kyung)’den oluşmaktadır. Yeni şefin gelir gelmez ilk icraatı bütün bayan personeli çeşitli sebeplerle işten çıkarmak ve kendi italyan ustalarını getirmek olur.Tabi mutfak ikiye bölünür.Yeni şefe düşman Koreli eski şefler, onları küçümseyen İtalya da eğitim almış havalı şefler. Bir de sürekli kovulduğu halde bacadan giren, asla vazgeçmeyen Gong Hyo Jin.
Restoranın bir de çok havalı ve tatlı müşteri kılığında gidip gelen, kimliğini daha sonraki bölümlerde açıklayan yakışıklı bir sahibi var. Bu kadar mükemmel ve zengin adam restoranında mutfak asistanı olarak çalışan bizim ezik Gong Hyo Jin’imize 2 yıldır platonik aşık.

pasta-31
İlk başlarda Gong Hyo Jin’in sürekli aşağılandığı halde kaderine razı halleri, kapıdan kovulup bacadan girmelerine falan uyuz oluyordum.İnsan bu kadar gurursuz olabilir mi diye. Sonradan anlıyoruz ki bizim huysuz,küstah yeni şefe sırıksıklam aşık olmuş,hem hayalinden hem de şefden vazgeçmemek için asla pes etmemiş.
Nitekim çalışanlanlardan birini “Benim mutfağımda aşka yer yok!” diyerek kovan şefimiz de mutfak asistanına sırıksıklam aşık olacak.Hatta onun yüzünden bütün prensiplerini alt üst edecek o katı kalbi yumuşayacak.

images
Neyse, diğer karakterlere gelince bu dizideki ikinci karakter olan güzel kadın huysuz şefimizin eski kız arkadaşı,restoran sahibinin en yakın arkadaşı, Kore de ünlü televizyonlara çıkan bir şef.(Oh Sae Young)
İlerleyen bölümlerde huysuz şefimizin İtalya’da öğrencilik yıllarında kız arkadaşı olduğunu ama önemli bir yemek yarışmasında birinci olabilmek için erkek arkadaşının yemeğini sabote edip ün ve ödül kazandığını görüyoruz.
Ancak dizi boyunca önce huysuz şefi arkadaşına baskı yaparak restorana şef olarak aldırtıyor ve sonra kendini affettirmek ve kalbini yeniden kazanabilmek için yanına şef olup kendini yeniden ispatlamaya çalışıyor. Yaptığı hatayı telafi edebilmek için o kadar çok uğraşıyor ki ister istemez bir sempati duymaya başlıyorsunuz.Üstelik Şef ile Gong Hyo Jin arasındaki ilişkiyi farkettikten sonra bile bunu bozmak için hiç bir şey yapmıyor ve usulca aradan çekiliveriyor.

indir
Ya restoran sahibi zengin ve yakışıklı adama ne demeli? 2 yıl açılamıyor kıza ,sonra kız şefe aşık olduktan sonra açılıyor. Ve ne olursa olsun onu sevmekten ve desteklemekten asla vazgeçmiyor.
Tüm bunlar olurken mutfaktaki eski şefler ve yeni yakışıklı şefler arasında mücadele tam gaz devam ediyor.Bu konuda daha fazla detaya girip dizinin tadını kaçırmak istemiyorum.
Bloglarda çok özgüyle bahsedilen bu diziyi bende severek izledim ancak beni rahatsız eden o kadar çok detay vardı ki dizide anlatmadan geçemeyeceğim.
Restoran müdürü zimmetine para geçirip suçu Gong Hye Jin’e atıyor.Bu şekilde kızın kovulmasına yol açıyor.Sonra huysuz şef gerçeği ortaya çıkarıyor. Olay ortaya çıkınca müdür önce kovuluyor sonra acıyıp işe geri alınıyor. Tabi rütbesi sökülerek.
Ancak olayı müdürün gerçekleştirdiği anlaşıldığı halde Gong Hye Jin’e verilen tepki müdüre verilmiyor. Müdür rütbesi düşürüldüğü halde herkese kafa tutup dizi boyunca şefi kovdurmaya çalışıyor. Kimse de sen kimsin be adam, dön de önce aynaya bak demiyor.Üstelik şeften nefret etmesinin sebebi kendi olayını ortaya çıkarıp kovulmasına yol açtığı için. Ben buna duble yüzsüzlük derim.

Eli yüzü düzgün bir fotosunu da koyayım bari dedim de

pasta tarifleri

Restoran sahibi aslında bizim Gong Hye Jin’e çok yakışırdı.İkisi de eziğin önde gideni.Ülkenin en önde gelen restoranlarından birinin sahibisin gelen posta koyuyor giden posta koyuyor. Mutfak asistanı bile sana bakmıyor. Öl yani Alex
İtalya eğitimli şefler illa havalı olacaklar diye son moda kıyafetlerle çalıştılar valla mutfakta. Önlük de giydiler de.Saçlar başlar fena zaten.Bone takanı geçtim, eldiven takanı da yoktu ki.Hele yemekleri direk elleriyle deneme biçimlerine de hasta oldum.Sanırım el lezzeti denilen şey Kore de de var.
Neyse dizinin mantıksız ve saçma taraflarını görmezden gelebilirseniz sıcak sempatik,boş zaman geçirilebilir bir diziydi diyebilirim. Ama benim listemde vasat kalıyor pasta 🙁

Müzikler güzeldi ama:)

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Pasta – Paseuta için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın