Paradigma ( G..t Korkusu ) – Keep Locked

Bu hafta sonu uzun bir aradan sonra tam 3 adet kaçış evine gittik. Üçünü de bir günde oynadık. O yüzden çok yorulduğumu söyleyebilirim,özellikle de oradan oraya koştururken.

Benim gibi değişik aktiviteler zekaya hitap eden oyunları seven kişilerdenseniz kaçış oyunları gerçekten çok eğlenceli oluyor. Ben merak edilen en çok bahsedilen tüm oyunlara gitmeye çalışıyorum.  Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bu konuda ilkim olan Kusursuz Kaçış’ın benim için yeri farklıdır.

Yazısı için buraya tık tık..

Onun dışında Panik House,Sihirbazın Laneti,İpucu Evi,Fak The Game,Araf,Gizemli Ev gittiğim oyunlar arasındadır. Oyunlarla ilgili yazılarımı okumak için lütfen üzerine tıklayınız.

Bu hafta gittiğimiz ilk oyun Paradigma’ydı.Yeri Beyoğlu’ndaydı. İki genç arkadaş tarafından hazırlanmış bir ev ama üzerinde uğraşmış, kafa patlatmış emek vermişler belli ki. Çünkü buraya yazmadığım çok fazla uyduruk eve de gittik. Detay veremeyeceğim oyuna gitmek isteyenler için, tadını kaçırmak istemiyorum ama ilk odadaki konsepte bayıldım. Fikir gerçekten iyiydi geliştirebilirlerse harika olur. Şifreler güzeldi, deneyimli bir ekip olduğumuz için şifreleri çözüp evden çıktık.Gidilmesi gereken evlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Hatta Grupanya’da fırsatları var. Oyunun asıl adı G..t Korkusu olmasına rağmen Grupanya’ya katılabilmek için Paradigma olarak değiştirmişler.

Web sitesi için bu linke tıklayabilirsiniz.

http://www.paradigmaescaperoom.com/

11693864_10153798669452728_1470205157761714037_n

Gittiğimiz 2.oyun Beşiktaş’ta Keep Locked oyunlarından Avukat Pablo’ydu. Şifreleri çok zordu. Yönlendirmeler güzel değildi. Bırakılan şifrelerdeki mantık hataları bizi fazla oyaladı. Sonuç olarak evden çıktık. Korku öğesi yoktu. Bulmaca eviydi. Işıklar açık, bir ara o kadar sıkıldık ki koltuklara oturup beklemeye başladık. Neyse ki oyun bitti de çıkabildik.

Resmimizi de halen paylaşmadılar o yüzden buraya koyamıyorum. 3. Gittiğimiz oyun gene Taksim’deydi. Ama o ayrı bir yazıyı hakediyor. Herkese tavsiye edeceğim bir oyun. Quest…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın