Panic House

PanicHouse5948_525-277

Evden kaçış oyunlarının dördüncü yazısı ile karşınızdayım arkadaşlar. Bu sefer konumuz Panik House.İstisnasız gittiğimiz bütün evler de bize önerildi, nette de biraz araştırma yapıp beğenildiğini görünce hemen rezervasyonumuzu yapıp gittik.

Mekan gene Kadıköy.Bu sefer işyerinden arkadaşlarla gittik.

Ev Batman’in azılı rakibi Joker konseptinde dekore edilmiş.Bu konuda dekorasyonları ile diğer oyunlara fark attıklarını düşünüyorum.Oyunların ve şifrelerin zorluk derecesi düşüktü. Yani şifreleri kolayca çözüp oyunu geçebiliyorsunuz.Bazı evlerde şifrelere o kadar odaklanıyorsunuz ki oyunun asıl olan eğlencesini kaçırıyorsunuz. Panik House ekibi de bunu düşünmüş olmalı ki eğlencenin tadını kaçırmamak ve başarı duygusunu yaşatmak için şifreleri biraz daha basit tutmuşlar.Ancak bu oyunun çok kolay olduğu anlamına gelmesin, oldukça orjinal şifreler bulmuşlar.

Ben bir süper kahraman olarak Batman’i hiç sevmem. Çok karanlık,kasvetli ve tehlikeli gelir bana.Asla güven vermez. Tüm alaycılığıyla Joker’i tercih ederim.Bu evde de ipuçları ile ilgili sizi yönlendiren ses Joker, gerçekten başarılıydı. Oyunun en can alıcı noktasını ne yazık ki anlatamıyorum ama final bölümünde sizi bir süprizin beklediğini söyleyebilirim.

FB_IMG_1439787946155

Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en büyük özelliğe gelince o da ekibin yaptığı işe olan aşkıydı sanırım.Oyun bitiminde bizi güleryüzle ve sımsıcak bir şekilde karşılayıp memnun kalıp kalmadığımızı sordular. Özellikle finalde bizi korkutan arkadaş işini öyle bir şevkle ve enerjiyle anlatıyordu ki ona bakınca bu oyunun neden sevildiğini anlamak zor değil. Bu hayatta hangi işi yaparsanız yapın, aşkla yaparsanız fark yaratırsınız.

Güzel sohbetlerinden keyif almak ve andrenalin yaşamak için bence hemen rezervasyonunuzu yapın.

Oyuna başlamak için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Panic House için 1 cevap

  1. Geri izleme: Paradigma ( G..t Korkusu ) – Keep Locked | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın