One More Time Mini Kore Dizisi

Netflixten ilk defa bir kore dizisi izledim. Bir süredir Kore dizisi izleme performansım yerlerde. Bunun iki nedeni var. Bir tanesi ben 3 hafta önce iş değişikliği yaptım. Daha iyi şartlarda farklı bir pozisyonda ve farklı bir kurumda çalışmaya devam ediyorum. Mesai saatlerim aynı olmasına rağmen yeni işyerim evime çok uzak olduğundan artık eve çok daha geç geliyorum. Evde geçirdiğim vaktin azalması bunda en büyük etken. Diğeri de son yıllarda izlediğim en sıkıcı Kore Dizisi Olan Temperature Of Love… Büyük umutlarla başladım ama maalesef beni Kore dizilerinden hepten soğuttu. İlk defa bir diziyi yarım bıraktım belki sonunu seyrederim çünkü zaten dizi de hiç bir şey olmuyor.

Neyse konumuza dönelim. Netflix de tesadüfen gördüm bu diziyi 8 bölüm olunca başladım hemen. Dizilerin yarım saatten 40 bölüme çıkmaları beni biraz sıktı açıkçası. Sanki artık bitmiyormuş gibi diziler…

Dizinin konusu çekti beni. Zaman yolculuğu,paralel evrenler benim en sevdiğim konular. Bu dizi de de konu benzeri bir şey.Hemen anlatayım konusunu spoilere girmeden…

30’lu yaşlara yaklaştığı halde hala tutunamamış  bir müzik grubu… Grubun solisti İnfinite grubundan L…Yıllarca çalışmış çabalamış ama en fazla dandik bir barda 15 kişilik seyirciye şarkı söyleyen borç batağında bir adam olmuştur. Hayatından öylesine bıkmıştır ki bu yola onun için giren ve her daim yanında olan onu deliler gibi seven sevgilisinden bile bıkmıştır.

Günün biride telefonu çalar büyük bir müzik şirketi arkadaşlarından ve sevgilisinden ayrılması şartıyla ona idol olma şansını sunar. Tabi bizim Tan’da bu teklifi kabul eder. Kız arkadaşını ve grubunu terk eder. Vur patlasın çal oynasın yaşamaya başlar ama aynı günün akşamı kız arkadaşı trafik kazası geçirir ve ölür. Tan bu günü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Her gün aynı güne uyanır. Ne yaparsa yapsın olabilecekleri değiştiremez. Kız arkadaşını kurtarmak için ne kadar yol denese de her şey hep olması gerektiği şekilde sonuçlanır. Kalanı için sizi diziye alalım. Sizce Tan sürekli aynı günü neden yaşamaktadır? Kız arkadaşını kurtarmak ve bu döngüyü çözebilmek için bir yol bulabilecek midir? Kısa, sürükleyici ve merak uyandırıcı bir dizi. Ben keyif aldım. Finali sevmedim ama onu söyleyeyim. Bu da Kore dizileri söz konusu olduğunda şaşırtmıyor.

Başroldeki Tan’ın her gün çeşitli şekillerde ölen kız arkadaşına bayıldım. Yoon So Hee canlandırıyormuş. Onu daha önce Let’s Eat dizisinde izlemiş orada da bayılmıştım.Bu dizi de de inanılmaz masum ve duygu dolu bakıyordu.Kesinlikle onu daha fazla dizi de başrol de izlemek istiyorum. İzleyin ve görün.

0

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One More Time Mini Kore Dizisi için 6 cevap

  1. Hazır bu ara boştayken bugun izlerim bu diziyi Belki yarın yazısını bile girerim uahhahahah

  2. Ruhsadan İnciler der ki:

    Bu arada senin neden izleme butonun yok izleyici olmak istemistim

  3. busra der ki:

    8 bolum olduguna eminmisiniz ? her sitede 6 bolum var

Yorum Yapın