Ölümcül Roaccutanne !!!

indir

Resimdeki kızın gözleri de güzelmiş

                  Amanın başlığa bak insanın gözünü nasıl korkutuyor Roaccutanne fanlarını kızdırmak istemem çünkü biliyorum ki bu ilacın inanılmaz fanları var. Gerçi bende bir ara o fanlardan biri olduğum için çok iyi anlayabiliyorum. Benim gibi Bir godzillayı (böyle bir yaratık filmi vardı o filmdeki yaratığın adı godzillaydı ) prensese(!) çeviren bir ilaca yanlış bir söz söylemeye kalkanı vururdum. Doğrusu da gerçekten çok az bir yan etkiyle tamamlamıştım o zamanki tedavimi…

                    Bende aknelerin tekrarlaması ve yeniden tedavi görmek zorunda olmam tabi baya bir hayal kırıklığı oldu. Üstelik bu ikinci tedavide resmen gün sayıyorum bu kadar zor geçebileceğini asla tahmin etmemiştim ve neden bu sefer bu kadar zor onu da bilmiyorum. 4 yıl önce kullandığım da yaşamadığım hatta bu ilacı kullanan kimseden duymadığım yan etkiler yaşamaya başladım.

images (3)

Küçük,şirin ölümcül haplar siziiiii

Bugün tedavi de 3,5 aylık süremi doldurdum. Başlangıçtaki burun kanamalarım yok denecek kadar azaldı ancak eklem ağrılarımda herhangi bir iyileşme yok. İlaç vücuttaki kemik yoğunluğunu azalttığı için oluyormuş bu ağrılar ve şiddeti de kişiye göre değişir. Ben normal hayatımda ilaç kullanmadan yaşayan bir insanım ağrı kesici bile bulundurmam evimde. Bu ağrılara da ağrı kesici olmadan katlanmaya çalışıyorum. Yüzümde kuruluktan kaynaklanan tahriş şeklinde yaralar oluşuyor Bioderma’nın Sebıum Hydra adlı nemlendiricisini ve klasik bepanthene kullanıyorum ama bu yaralar yine de oluşuyor. Dudak kenarlarım çatlak, lokmayı sokmak için ağzımı açamıyorum. Ayrıca sürekli bir kızarıklık var cildimde, bazen kısım kısım kızarıyorum, bazen komple kızarıyorum.

indir (3)

Çok şükür cildim bu kadar bozuk değildi benim…

                    Neden böyle bir başlık attığıma gelince bugün resmen ölüm korkusu sardı beni. Çünkü dün akşamdan başlayan, bugün şiddetlenerek devam eden bir göğüs ağrısı yaşadım, halende yaşıyorum zati… Sanki göğsümün üzerinde bir ağırlık varmış gibiydi ve kalbime sancı saplanıp duruyordu. Bu ilacın kolesterolü yükseltip kalp krizi riski yarattığını da bildiğim için inanılmaz bir korku yaşadım. Ama sakin kalmaya çalıştım doktorumu arayıp konuştum. Bir önceki tedavi de doktorum farklıydı ve en küçük yan etki de bile asla ihmal etmez çok ciddiye alır tahlil yapar nedenini bulmaya çalışırdı ama bu doktorum çok tatlı çok sempatik, lakin bu ilacı hiç ciddiye almıyor. Kendimi naz yapıyormuşum gibi hissetmeme sebep oluyor. Bana muhtemelen kas sıkışması oluyordur kalple alakalı değildir bir kas gevşetici bir de ağrı kesici al geçer dedi. Geçmezse gelirsin diye de ekledi. Anacım ya geçmezse mezarı boylarsam ne olacak. Bok yoluna gitmek diye buna diyorlar heralde. Mezar taşıma ne yazacaklar “mucize beklediği ilaç sonu oldu” Neyse, umarım üşütmüşümdür ondan ciğerlerim ağrıyordur,ama nerede üşütmüş olabilirim o da muallak yani.

                Arkadaşlar eğer ölmez ve sağ kalırsam tedavimin evrelerinden bahsetmeye devam edeceğim. Eğer ölürsem de Roaccutanne dan gittiğimi kimse bilmesin rezil olmayayım, çok gizli nadir görülen bir hastalığı vardı kızcağızın deyin olur mu?

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın