Olanlar Oldu – Ata Demirer

Dün Ata Demirer’in 20 Ocak’ta vizyona giren “Olanlar Oldu”filmini seyrettim. Sıcak bir yaz filmi, harika oyuncular, iç açıcı görüntüler, klişe ama sevimli bir hikaye. Filmin senaristi Ata Demirer. Ege’nin bir köyünde geçiyor. İnsanın filmi izlerken içi tatil çekiyor.


Ata Demirer film de çift karakter canlandırıyordu, hem oğlunu hem anasını. Tam bir oyunculuk şöleni sergiledi. Onun eski sevgilisini canlandıran Mehtap’ı oynayan Seda Güven’i de çok beğendim ben. Filmden aklımda kalan çok şey yok aslında. Daha dün seyretmiş olmama rağmen.

Eski sevgilisi tarafından terk edilen Zafer babasından kalma döküntü tekne de inzivaya çekilmiştir. Onun bu durumuna çok üzülen annesi Döndü oğlunu eski sevgilisiyle barıştırmak için çeşitli planlar yapmaya başlar. Döndü ve Zafer’in bir pansiyonu ve bir lokantası vardır adada. Zafer’in ayrıldığı sevgilisi Mehtap lokantanın işletmecisi ile gizli gizli çıkmaktadır. Zafer teknesiyle aynı zamanda turistleri de gezdirmektedir. Bir gün ünlü bir dizi yıldızının da olduğu bir grupla denize açılır. Aslı ve Zafer tam anlamıyla harika bir yaz aşkı yaşamaya başlarlar ta ki Aslı’nın dönüş günü gelene kadar.


Ah o tatil, deniz görüntülerine içim gitmedi değil.Yaz ne zaman gelecek ya offf…
Film yan karakterlerin de katılmasıyla, şenlikli ve komik bir hal alıyor, ancak ne çok güldürüyor, ne üzüyor, ne de akılda kalıyor. Hafif, pamuk şeker kıvamında, zihninizi rahatlatacak bir film izlemek isterseniz iyi bir seçim olabilir.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın