Oh My Ghost – 2015

1436128228

Oh My Ghost adlı 2015 Kore yapımı diziyi bitireli neredeyse 1 ay oldu ama ben hala yazısını yazamadım. Yani belki biraz hayal kırıklığı olduğu içindir.

Pasta, Master’s Sun ve 49 Days dizilerini izlediyseniz eğer üçünü karıştırın işte karşınızda Oh My Ghost…  Öykü bir restoranda geçiyor, bir şef ve yardımcıları arasında. Başroldeki Na Bong Sun şaman babaannesiyle aynı kanı taşıyan ve bu yüzden hayaletleri görebilen ezik, korkak,çekingen bir kızdır.Bu kısım Master’s Sun. Dizi de 3 yıl önce ölen ancak yarım kalan bir işi olduğundan öbür tarafa da gidemeyen bu yüzden Na Bong Sun’ın vücudunu kullanan hayalet kızımız da 49 Days dizisini hatırlatıyor.

tumblr_nrq0m8o29O1uvcehlo2_500

Restorandaki şefimizi canlandıran oyuncu Jo Jun Suk dizideki adıyla Kang Sun Woo Pasta dizisinin şefi kadar karizmatik olmasa da sempatik bir oyuncuydu ama benim ilk defa izlediğim bir dizide aşık olmadığım ilk aktör oldu. Yeterince karizmatik ve havalı değildi bence. Gerçi başroldeki aşırı aşırı ezik, iki kelimeyi bir araya getiremeyen Na Bong Sun için fazlaydı bile.

Nerede bizim capcanlı, hayat dolu, becerikli, sempatik hayaletimiz nerede bu. Kim Seul Gi tarafından hayat verilen hayaletimizin dizideki adı Shin Soon Ae.  35 yaşında hiç evlenmeden aniden öldüğü için intikamcı bakire hayalet olmuşdur. Ve onunla birlikte olup öbür dünyaya rahatlıkla geçmesini sağlayacak Yaşam Gücü erkeğini aramaktadır.

oh-my-ghost-poignantly-explores-the-issues-of-death-and-mourning

Hayalet kızımız

Na Bong Sun’un bedenini kullanıp yaşam gücü erkeği olduğunu düşündüğü şefle seks yapmaya çalışır. Ezik, çekingen aşçı yardımcısının bir gün sonra sürekli kendisiyle yatmaya çalışan bir kadına dönüşmesi şefimizi şoke eder tabi ki. Zaten klasik Kore dizilerinden farkı da bu dizi de kızın sürekli erkeğin peşinden koşup “bir kere yapalım” ne olur diye yalvarıp durması.

Dizi beni başlarda çok sıktı ama ilerleyen bölümlerde biraz daha çekilir hale geldi. Bu arada restorandaki aşçılardan Cordon’muydu neydi o çocuk başrolden daha karizmatik ve yakışıklıydı söylemeden geçemeyeceğim.

tumblr_ns2qfkyev71rzc5dao2_r1_400

Cordon da fenaydı yani 🙂

Dizi de ki yan karakterler ve kötü karakterin başarısı olumlu özelliklerdi. Kang Sun Wo’nun profesör annesi ve medyum kadın arasındaki arkadaşlık dizinin en tatlı renklerindendi.  Tüm bu olumlu özelliklere rağmen dizi bir türlü ilerlemedi ben de nedenini anlamadım belki siz beğenirsiniz.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın