Oh Dal Ja’s Spring

images (8)

Ooo bir,  gördüğüm tek maşalı saçlı koreli kadın, ooo bir,  33 yaşında ve bekar bir koreli kadın, ooo bir fenomen, o içimizden biri ve o aslında hepimiz…

images (10)

Dal Ja’s spring favori dizilerim arasında yerini almıştır efendim.Neden mi? Öncelikle hepimizle özdeşleşen bir iç sese sahip olduğu için olabilir. Mükemmel bir romantik komedi miydi, bu kişiye göre değişir ama ben çok sevdim onu söyleyebilirim.Kötü karakterlerin olduğu ve başrol oyuncuların sürekli onların tuzaklarına düştüğü komedileri sevmiyorum.Bu dizi de hiç kötü karakter yoktu. Başlangıçta kötü sandığımız karakterler vardı ama onların hepsi kısa sürede iyi karakterlere dönüştüler.

images (5)

Konuya gelecek olursak; Oh Dal Ja 33 yaşında bekar koreli bir iş kadınıdır. Bir alışveriş kanalında yeni ürünlerin tanıtımından sorumlu müdürdür.Romantik aşka inanmaktadır o yüzden annesi ve büyükannesinin evlen baskılarına rağmen bir türlü evlenememiştir. Birgün işyerinden bir iş arkadaşına aşık olur çıkmaya başlarlar ama adam kazanovanın tekidir.Zaten onu da program sunucusu manken arkadaşına kaptırır. Wee Seon Joo’dan önce nefret etmiştim ve güzel bulmamıştım ama bölümler ilerledikçe kadının karizmasına saç kesimine, hareketlerine hasta oldum.Zaten Oh Dal Ja ile de kanka oldular sonraki bölümlerde. Eski sevgiliden arkadaş olur mu? Olursa nasıl olur? sorusunun cevabı da var bu dizide. Bizim Oh Dal Ja ele güne karşı idare etmek ve eski sevgilisini kıskandırmak için kendine sahte bir sevgili ayarlar.

images (6)

İşte sevgili Lee Min Ki’miz burada devreye giriyor. Oh Dal Ja’dan 6 yaş küçük olan sahte sevgilisi inanılmaz sempatik,genç bir adamdır,bir restourant açmayı hayal etmektedir ve peşindeki tefecilerden kaçmaktadır. O peşindeki tefecilerin kim olduğu, sahte sevgililikle hayatını kazanan bizim yakışıklı aktörün gerçekte kim olduğu gibi bilgiler de dizinin süprizleri. Ayrıca diziye bir de soğuk, mimiksiz ama gerçek bir centilmen olan diğer adamın da girmesiyle bizim tecrübesiz Oh Dal Ja’mız kendini bir aşk üçgeninin içinde bulur.

images (7)

Dizide yan karakterlerin de hayatı detaylı olarak işleniyor hikaye ana karakterlere asılı kalmıyor.Bu da diğer bir artısı.Ayrıca 2008 yapımı olmasına rağmen dizi de Oh Dal Ja’nın giydiği kıyafetlere bayıldım ben.Saçları da öle bonus gibi çok tatlıydı.

images (4)

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.Kendinizden çok şey bulacaksınız ve de eğer 33 yaşından küçükseniz halinize şükredeceksiniz …

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Oh Dal Ja’s Spring için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın