No Poo Sonucum

Bugün No Poo (Şampuansız Saç Yıkama) olayında bir değişiklik yaptım.Çünkü 3 sefer yaptığım No Poo da ilk aldığım sonuca bakarak daha iyiye gidebileceğini düşünmüştüm ama ya oranları ayarlayamadım ya da benim saçıma pek iyi gelmedi. Saçlarım giderek daha da sert oldu ve şekil almamaya başladı.Eh bu kadar uğraştan sonra şampuana geri mi döneceğim? Tabi ki hayır!.. Şampuansız en uygun sonucu alana kadar denemelerim devam edecek ama kararlıyım şampuana dönmeyeceğim.

20140824_161751

Dün Fatih’teki Historia Avm’ye gittim.Orada Naturalite Doğal Ürünler standı vardı.Her zaman var.Ama ben ilk defa gidip ne var ne yok diye baktım.Saçlar ve cilt için çeşit çeşit ürünler var.Hepsi doğal,hepsi el yapımı, hayvanlar üzerinde test edilmemiş (en önemlisi bu değil mi?)

Defne Sabunlu,Isırgan otlu vs.katkılı zeytinyağlı sabun ve şampuanlar.Şampuan ve saç kremleri var,kaç ml bakamadım normal şampuan ebatında 30 ile 35 tl arasında değişiyor fiyatları. Bir de sabunları vardı bunların onlarda 5 tl’ye satılıyordu. Ben Naturalive Zeytinyağlı Doğal Sabun aldım.

20140824_161824

Bugün hemen denedim tabi. En azından köpürüyor ve psikolojikman daha tatmin edici oluyor.İki kere saçlarımı yıkadım ama sonra elmasirkesini kullandım. Çünkü bu doğal sabunlarda yıllarca şampuana alışmış saçı sertleştiriyor. Bir yumuşatıcıya ihtiyacım olacaktı.

20140824_163055

Saçlarım burada ıslak, ama kendi kendine kuruyunca da güzel şekil alıyor

Şu anda sonuçtan memnunum.Karbonattan daha iyi,çünkü daha yumuşak oldu. Ama asıl etkilerini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Daha önce bu sabunları kullananlar var mı aranızda,tavsiye edebileceğiniz bir marka ya da ürün? Dener ve burada sonuçları paylaşırız.

No Poo yazım için buraya tıklayabilirsiniz.

Saç Bakımı yazım ve video için buraya tıklayabilirsiniz

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

No Poo Sonucum için 13 cevap

  1. Geri izleme: No Poo – Şampuansız Saç Yıkama | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Doğanın Mucizesi : Karbonat | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın