Nisan Ayı Watsons Alışverişim

Nisan ayı için gene biraz kozmetik alışverişi yaptım. Bu ara nedense kozmetiğe çok düştüm.Sadece hafta sonları kullanıyor olmama rağmen bir sürü ürün aldım ve almaya devam ediyorum. Farklı olarak bu sefer Watsons’tan alışverişim yaptım ki kolay kolay tercih etmem.

İlk olarak bir far paleti almak istiyordum ama ben gözüme far sürmeyeli en az 10 yıl olmuştur. Yani kullandığım denediğim bir ürün bile yok. Watsons kampanyaları arasında Lottie London Daydream paletini gördüm. Renkleri çok tatlı, fiyatını da uygun görünce sepete attım. Aldığım ürünlerin fiyatlarını en altta paylaştığım fişinde görebilirsiniz.

Bugün denedim bu far paletini ama hiç memnun kalmadım. Renk vermiyor doğru dürüst, ben de mi var bir sorun anlamadım. Çok toz halinde bir de hemen uçup gidiyor.

Daha sonra hem yazın bronzlaştıktan sonra kullanabileceğim hem de bu beyaz zamanlarımda kontür yaparken uygulayabileceğim bir bronzer aldım. Rimmel London Sun Shimmer Bronzer. Göründüğü kadar koyu değil rengi hatta şu dönemde bile kullanabilirim. Kontür uygulaması için de uygun çıkmadı maalesef çünkü rengi göründüğünden çok daha açık.

Kaşlarım için kullandığım farım bitti ben de gene daha önce denemediğim bir ürün satın aldım

Sheida Eyebrown Shadow içinden çıkan fırçası şekli itibariyle kullanıma elverişsiz onun dışında kendi fırçanızla kullanabileceğiniz güzel bir ürün. 

Max Factor indirime girdiğinde aldığım allık da bitince yeni bir tane almak farz oldu. Maybelline’in pembe renkli allığı var ama her daim o kadar şeker pembesi bir allık kullanamıyorum. Alix Avien bu allığı indirime girmişti. Fazla toz bir yapısı var, pigmenti çok yoğun, yani fırçaya mutlaka üfleyip fazlasını atmalı ve hafif hafif kullanmalıyım. Ama şeftali tonu çok hoşuma gitti. 

Bir kaç tane dudak kalemi ve beyaz bir göz kalemi aldım. Bir de fırça. Sonra Watsons dan çıkıp yolumun üstünde başka bir kozmetikçiye girdim. Ne göreyim. İnternette bahsedilen şu meşhur Kylie Rujları.

Bir adet Nude rengini alıp ben de deneyeyim dedim.Bu arada kozmetikçide bu üründen sadece bir kaç tane olduğunu söyleyebilirim. O da bir instagram butiğinden temin etmiş olabilir.

Bugün kullandım, rengi çok hoş dudaklarıma sımsıkı yapıştı, gün boyu çıkmadı, yediğim içtiğim şeylere bulaşmadı. Ancak dudaklarımda yoğun bir kuruluk hissettim.O da bu etkiler açısından düşünecek olursak normal galiba.

Cildime akşamları her seferinde farklı yağlar sürüp yatıyorum. Bir süredir biberiye yağı kullanıyordum ancak biberiyeyi uzun süre kullanamıyorsunuz.O yüzden kayısı çekirdeği yağına geçtim. Cildime çok iyi geldiğini düşünüyorum.

Şu sedefli beyaz oje sanırım piyasada bulunması en zor ürünlerden biri. Bayadır arıyordum sonunda buldum. O da tek kalmış hemen sepete attım.

Yaptığım alışverişin fişini de ekliyorum.Bu fişte Kylie ruj,kayısı yağı, oje ve fırça yok. Onları farklı yerden aldım çünkü. Evet, bu ay ki alışverişimiz bu kadar. Tabi ben ay sonuna kadar başka alışverişler de yaparım muhtemelen ama yapmayacağımı ümit ediyorum şimdilik. Bir sonraki postta görüşmek üzere..

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın