Miss Korea

indir (1)

Uzun zamandır izlediğim en gerçek diziydi evet, evet ne söylediğimin farkındayım. Ama kore dizisi fanatiği iseniz klasik kore dizisi klişelerini biliyorsunuzdur. Bu dizide hiç yoktu demeyeceğim ama o kadar azdı ki farkında bile olmadım. Bir de kore dizilerinde olmayacak şeyler vardı dizi de. Başrol oyuncularının ikisi de yaşam mücadelesi veren fakir insanlardı. Erkek veliaht, zengin, popüler falan değildi. Aksine eziğin önde gideniydi. Kız da gezmeye, eğlenmeye düşkün olduğundan ve de flört etmeye, evet evet flört etmeyi seven bir başrol kızıydı o, okul hayatı başarısızlıkla geçmiş zor bela liseye kadar okumuş başka bir ezikti.

images (9)
İkisi de okul yıllarında birbirlerine aşık ve çıkıyorken kızın okulu bırakıp ailesinin marketinde sigara satmaya başlaması, çocuğunda okul hayatında çok başarılı olup Seul Üniversitesine okumaya gitmesi iki sevgilinin yolunu ayırır.
Aradan yıllar geçer, kız bir avm de asansör kızı olarak çalışmaya başlar. İşinden ve sürekli asansör kızlarını taciz eden patronundan nefret etmektedir. Oğlumuz da bir grup bilim adamı arkadaşıyla bizim BB Creami icat etmiştir de ürünü satıp pazarlayacak durumları yoktur. Üretim için bile zor para bulmaktadırlar. Bir de rakipleri ve kozmetik sektörü devi Bada Kozmetik tarafından sürekli engeller çıkarılır önlerine. BB Creami üretip satabilmek fabrikalarını çalıştırmak için mafyadan borç para alırlar.Borçlarını ödeyemezler ve mafya başlarına bela olur.

images (13)

Borçlarını ödemek için sürekli onlarla takılan o mafya babası var ya…
İlk başta nefret etmiştim ondan hele de BB creamin formülünü alıp rakipleri Bada kozmetiğe sattığında öldürmek istedim.Ama sonra o kadar sevdim ki onu ve de bir kore klişesini daha yıkıp 5 sabıkalı ortaokul mezunu biri olarak doktorasını yapan bilim kadınına aşık olunca. O kadar tatlı bir çifttiler ki elbette zor oldu biraraya gelmeleri ama engelleri aşıp Kore de olmaz olmaz denileni yapıp sevgili oldular.

images (11)

Bu kadar sempatik mafya babası olur mu?

Bu dizide aşıklarımızı çıkar ilişkileri biraraya getiriyor. Biri okumamış olmasının verdiği bahtsızlığı kırmak için Miss Korea olmak istiyor, diğeri de BB Cremin tanıtımını yapmak için bir kızı Miss Korea yapmak istiyor. Olaylar tahmin edilenden çok farklı ilerliyor.
Bu dizi de o kadar farklı duygular arasında gezdim ki, umutları, hayalleri,çaresizlikleri, asla vazgeçmeyişleri, duyguları herşey o kadar gerçekti ki.Onları çok sevdim.Her bir karakteri çok sevdim.

indir (3)
Başrolde Lee Yeon-Hee oppamız başta hareketleri çok itici gelse de Pasta dizisinden de aşina olduğumuz bir yüz.Bilmem kaç yaşında adamın çerçevesiz gözlük ve sırt çantasıyla liseli çocuk olarak gösterilmesiydi herhalde bana itici gelen…Ancak tüm başarısızlıklara ve aşağılanmalara rağmen asla pes etmemesi ve sürekli mücadele etmesi gerçekten çok güzeldi.

indir (4)
Lee Yeon-Hee başroldeki kızımız gördüğüm sakız çiğnemenin çok yakıştığı tek kadındır heralde. Fakir ama gururlu, aşkından asla vazgeçmeyen kız rolünde çok başarılıydı. Miss Korea seçmelerinde ben ondan daha çok heyecanlandım,o kadar güzel yansıttı ki duygularını…

images (12)
Lee Ki-Woo yani bizim müslüman oppa da bu dizi de LSK ve LYH nın okuldan arkadaşı olup da sonradan iş hayatında çok başarılı olmuş zengin yatırımcıyı canlandırıyor.

images (8)
Lee Mi-Sook bu kadının karizmasına hayran oldum. Dizi de her yıl düzenlenen miss korea yarışmasına katılan şehrin en büyük ve ünlü güzellik salonunun sahibi eski miss Korea güzeli Ma Ae Ri’yi canlandırıyor.Dizi boyunca nadiren gülümsemesi ve hep sert davranışlarıyla izlemiş olsak da sonunda herkese yardım eden de o oldu.
Sonuç olarak ilk bir kaç bölümü sıksa da ilerleyen bölümlerde heyecanı sürekli yukarda tutması, duygulara hitap etmesi, imkansızlıklara oynaması ile Miss Korea en sevdiğim dizilerden oldu bile. Şimdi de sizleri diziden en sevdiğim ost ile başbaşa bırakayım…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Miss Korea için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın