Master’s Sun

images (3)

Master’s Sun 2013 yapımı 17.bölümlük bir dizi. Başrollerinde yaşı yaşıma uygun,yakışıklı mı yakışıklı So Ji Sub, The Greatest Love’dan tanıdığımız Gong Hyo Jin oynuyor. So Ji Sub’un benim izlediğim ilk dizisi, ismini elbette duymuştum ama izlediğim bir dizisi yoktu. Hakkını vermek lazım adam sadece yakışıklı değil aynı zamanda iyi bir oyuncu. Tüm duyguları mimiklerinden seyirciye tamamen aktarabiliyor.

images (2)

Kıza söyleyeceğim çok şey var. Ayol kim giydiriyor bu kızı,o kadar pejmürde ki cebine para sıkıştırasın geliyor.The Greatest Love’da da aynı şekilde giysilerine uyuz olmuştum.Burada da aynıydı. Karakter olarak da baya benziyordu oradaki kıza. En sevmediğim kız tipi, ezik, yapışkan,acınası,zavallı,fakir…

Bütün kötü özelliklere sahip başrol kızımız dizinin yorumlarında da oldukça olumsuz eleştiriler almış. Kız pejmurde, korkunç giyiniyor, aşırı acınası,eziğin önde gideni ama hakkı var iyi rol yapıyor. Duygu geçişlerini de gerçekten iyi canlandırıyor.

images (1)

Yardımcı erkek oyuncu olarak gene mükemmel, yakışıklı , iyi,karizma ama kaybeden 2.erkeğimizi Seo İn Guk oynuyor.Kaybeden yardımcı kadın oyuncumuz da Kim Yoo Ri.

Konusuna gelirsek; başroldeki So Ji Sub ülkenin önde gelen Avmlerinden Kingdom’un başkanı.

images (4)

Ergenlık çağında kız arkadaşıyla para için fidyeciler tarafından kaçırılmış, kurtarma operasyonu sırasında kız arkadaşı gözlerinin önünde havaya uçmuştur.Fidyeciler onu tuttukları odada sürekli kitap okuttukları için yaşadığı travma nedeniyle artık okuyamamaktadır. Tüm zayıflıklarını gizleyip duygusuz,mantıkçı ve para hırsı olan biri haline gelmiştir.

images

Gong Hyo Jin üniversite yıllarında okul birincisi olan çok başarılı bir kızken geçirdiği bir kaza sonucu 3 yıl bitkisel hayatta kalır. Uyandığında artık hayaletleri görebilmektedir.Ancak çok korktuğu için zamanla pısırık,içine kapanık,depresif biri haline gelmiştir.

Yardımcı erkek oyuncumuz Kingdom alışveriş merkezinde güvenlik şefi olarak çalışır. Yardımcı kadın oyuncumuz da Gong Hyo Jin okuldan arkadaşı olup şu anda Kingdom Avm modelidir.Sevgili modelimiz başlarda kötü karakter gibi görünse de 2.adamımız Kang Woo’yu elde etmek için yaptığından insana çok negatif gelmiyor. İsteseniz de kızamıyorsunuz ona.Ki çift olarak da çok yakışıyorlar bence.

images (5)

ilk bölümlerde hayaletlerden çok korkmuştum valla.

Bir tesadüf sonucu başrol oyuncularımız bir araya gelir ve Gong Hyo  Jin, Soo Ji Sub’a dokunduğunda etrafındaki hayaletlerin yok olduğunu fark eder. Artık o saatten sonra ne kadar kovulursa kovulsun güvenli sığınağının yanında asla ayrılmaz ona sımsıkı yapışır.Yakışıklı başkanımız başlarda kıza kötü davransa da onun dünyasına girmeye başladıkça aşık olduğunu farkeder. Birlikte hayaletlerin peşinde maceradan maceraya atılırlar.

Dizinin bölümleriyle ilgili başka bilgi vermeyeceğim. Her bölümde ayrı bir hayaletin hikayesi,yan karakterlerin hikayesi derken dizi oldukça dolu.Finalde kızın 1 yıllığına İngiltereye gidip kendine servet yapıp hem İngiltere’de bir ev, hem de oturduğu binayı satın almasındaki saçmalığı saymazsanız güzel diyebilirsiniz. Herkesin birleştiği klasik bir final…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Master’s Sun için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın