Maskelerle Çevrili Bir Hayat – Tesla

Uzun bir zamandan sonra yeniden bir kitap yazısıyla geldim bugün. Neden kitap yazılarına uzun bir ara verdim sorusunun cevabı da bu kitaptır. Yazıya başlamadan önce eleştirilere bir bakayım dedim, kitap ne kadar eleştirilmiş. Vallahi görünce şoke oldum, beni hayattan soğutan kitap herkes için muhteşem bir şeymiş meğerse. Tesla’yı bende severim onunla ilgili okuduğum tek kitap bu değil. Ancak yazarın dili ve anlatımı beni öyle sıktı ki, karakterler öyle karmaşık anlatılmış ki özellikle iş çıkışı okumaya çalıştığımda kesinlikle başıma ağrılar giriyordu. Yazıları görünce keşke bir kişi de benimle aynı fikirde olsaydı dedim. Tamam kitap ödüllü falan olabilir ama bana gayet sıkıcı geldi ki hayatımda ilk kez bu kadar elimde sürünen bir kitap oldu.

Kitap bir biyografi. Tesla’nın hayatını anlatıyor. Hayatının Edison ile kesiştiği ve aralarında geçen olaylar ilk başlarda kalıyor ve oraları hızlıca okudum çünkü gayet iyiydi.Ay sonra bitmek bilmedi kitap. Ne olur aranızdan bu kitabı okumuş ve benim gibi çok sıkılmış olanlar olsun. Yoksa anlamadım galiba deyip kitabı tekrar okuyacağım ki bunu düşünmek bile yüreğimi daraltıyor. Kitap benim onu okuyup anlayacağım bir döneme denk gelmedi diyeyim bari…

Neyse ben Yılmaz Özdil’in yeni kitabını aldım. O biraz rahatlatır beni. Bu aralar az okumamı sadece Tesla’ya bağlamayayım. Sadece çok yoğun bir dönemden geçiyorum ve iş değişikliği yaptığım için eve daha geç gidiyorum. Evet evet ben çok sıkıldım ama belki siz keyif alırsınız Tesla’dan. Zaten internete bakarsanız herkes çok beğenmiş bir ben sıkılmışım.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın