MANHOLE

Fantastik konulu, zaman yolculuğu temalı dizi ve filmleri çok severim. Manhole dizisine de bu sebeple başladım. Başrolde ki Kim Jae Jong’u daha önce Protect The Boss dizisinde izlemiştim. Bayan başrol Uee’yi ilk kez izliyorum. Dizinin ilk bölümlerinde Kim Jae Jong’u hal, tavı ve mimikleriyle Ji Chang Wook’ a çok benzettim. Hatta yorumlarda gördüğüm kadarıyla benden başka benzetenler de olmuş.

Dizi 17 bölümlük 2017 yılına ait bir dizi. Konusu da bir grup okul arkadaşları arasındaki ilişkilerden ibaret. Kim Jae Jong çocukluk arkadaşı Soo-jin (Uee) ye aşıktır ama bir türlü açılamıyordur. En yakın kız arkadaşı olan Jung Hye Sung’ın canlandırdığı Jin Sook karakteri de Kim Jae jong’a yani Bong Pil’e aşıktır. Ama o da bir türlü açılamamıştır. Jin Sook’a da yine aynı arkadaş grubu içerisinden Seok Tae’ye aşıktır. Keza o da açılamamaktan muzdariptir. Herkesin birbirine aşık olup açılamadığı bu arkadaş grubu, aynı zamanda birbirine en büyük kazıkları da atmaktadır.

Bu grubun hayatı Kim Jae Jong’un aşık olup açılamadığı Soo-Jin karakterinin başka biriyle evleneceği günden bir hafta öncesinde değişir. Kim Jae Jong sevdiği kadını kaptırmanın acısıyla saçmalarken bir manhole (lağım demekmiş) yardımıyla zamanda geçmişe gider. Taa okul yıllarına…

Kahramanımız her gece saat on iki de zamanda geçmişe öğlen on iki de de günümüze dönerek ikili bir hayat yaşamaya başlar. Ancak geçmişte yaptığı her şey günümüzde büyük bir değişikliğe yol açmaya başlar. Düzeltmeye çalıştıkça he şeyi içinden çıkılmaz hale getiren Bong Pil sevdiği kadını kendine aşık etmeyi başarabilecek midir?

Konu ilk başta böyle Kelebek Etkisi gibi olan tarzıyla beni kendine çekti. Hatta ne yalan söyleyeyim ilk bölümler de “Vay canına!” oldum. Sonraki bölümü iple çekmeye başladım. Ama sadece 5-6 bölüm devam etti bu durum. Senarist ondan sonra öyle bir saçmalamaya başladı ki diziyi bitireceğim derken Kore dizilerinden soğudum vallahi.

Sadece Kim Jae Jong’un yakışıklılığı hatırına tamamlanır dizi. Başka türlü tahammülü mümkün değil. Hele o başrolde ki kız o kadar itici geldi ki bana. Sonradan fotoğraflarına falan baktığımda o kadar da kötü görünmediğini fark ettim ama dizi de gerçekten çok iticiydi. Bu ikiliyi birbirlerine aşık oldukları halde ayıran kişiler – ki bu spoi sayılmaz dizinin başından sonuna faaliyetteler zaten – en yakın arkadaşları olunca dedim bu entrika beni aşar.

Benim gibi zaman yolculuğu teması hastasıysanız bile çekilmez başka dizilere bakın derim.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın