Madame Tussauds Müzesi – Beyoğlu

Bol fotoğraflı bir müze yazısına hazır mısınız? Bu müze başka müze, Madame Tussauds. Londra’daki Madame Tussauds müzesini görmemiş olabiliriz ama artık bizim de bir balmumu müzemiz var. Öncelikle kısaca müze hakkında bilgi vereyim. İstanbul, Taksim, İstiklal caddesinin üstünde, girişi tam bilet 50 tl, öğrenci 40 tl. Fiyatlar pahalı ancak fırsat sitelerinde daha uygun fiyatlarda var.

Müze Ekibimiz 🙂

Müzeyle ilgili uzun uzun anlatılara girip sizi sıkmayacağım. Merak edenler web sitesinden her türlü bilgiyi alabilir. Müze hakkında bilgi için buraya tık tık 

İçeride sanat ve spor dünyasından bir sürü ünlünün birebir balmumundan heykelleri var ve her türlü fotoğraf çekmek serbest. Ben fotoları telefonla çektim ve fotoğraf makinamı getirmediğim için epey hayıflandım.

Müzeye en büyük eleştirim Yeşilçamdan kimsenin olmayışı ile ilgilidir. Eksikleri çok, belki zamanla tamamlarlar. Bir tek Adile Naşit varmış. Onu da Ramazan nedeniyle panayıra göndermişler. Adile Teyze ile fotoğraf çekilemedim. Hem nerede bizim dört yapraklı yonca?

Bir Türkan Sultan nasıl olmaz müzede? Kartal bakışlı bir Cüneyt Arkın. Masum sarışın güzelimiz Filiz Akın içinde olmayan balmumu müzesine, müze mi derim ben?

Neyse ben sizi fotoğraflarla baş başa bırakayım. 

Mevlana

Mimar Sinan

Kardeşim Yaşar Kemal’le derin sohbette

Da Vinci’nin kıymetli defterini çalmaya çalışırken ben

Mozart bana piyano dersi verirken

Zeki Erkekler çekicidir

Ortalığın tozunu atacağız

Sahneye yakışıyor muyum?

Zarafetin Timsali Audrey Hepburn

Marlyn’ le aynı gülmüyor muyuz?

Görevimiz Tehlike

Baştan ayağa karizma değil mi adam? Johny Depp

Kızlar Bakın Burada kim var?

Müze de daha bir sürü kişi var ama malumunuz ki herkesle çekildiğim tüm fotoları buraya eklemem imkansız.O yüzden gidip görmek de fayda var. Ben Adile Teyze için tekrar gideceğim.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Gezdim Gördüm kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın