LilaKutu Güzellik Uzmanına bir soru sordum!!!

images

Hayatımın organik mükemmel güneş kremini bulduktan sonra sıra geldi organik mükemmel nemlendiriciye. Mükemmel organik güneş koruyucumu merak edenler için buraya tık tık.Nette ne kadar araştırdıysam da sorularıma net cevaplar bulamadım bende bloğumda reklamı olan LilaKutu güzellik uzmanlarına sormaya karar verdim.Sorumu ve bana verdikleri detaylı cevapları sizinle paylaşmak istedim.Benimle aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olsun diye.

fft99_mf1058585

“Merhaba
Cildimde hiç bir sorunum yok sadece daha önceden şiddetli akne nedeniyle 2 kez rouccutanne tedavisi gördüm. Çok şükür 2012 den beri sorunsuz bir cildim var. İz falan da kalmadı. Tek sıkıntısı belli dönemlerde hassas olduğundan bölgesel olarak kızarıklıkların oluşması. Cildime yağlı ve akneli bir genetik yapıya sahip olduğumdan su bazlı hassas ciltler için olan nemlendiricileri kullanıyorum. En memnun kaldığım ürün Avenue di. Ancak tüm ürünlerim de artık bende organiklere yönelmeye başladım. Bu bağlamda kullanmamı önerebileceğiniz organik hassas ciltler için olan bir nemlendirici var mıdır?”

El Cevap 🙂

Merhaba,

Profilinizde işaretlediğiniz “Hassasiyet, Kızarıklık” ilaç tedavileri gören ciltlerde yağ/su dengesi bozulduğu için derideki su kaybından ve bağışıklık sisteminin hırpalanmış olmasından dolayıdır.
Cildinizin yaşadığı sorunlara göre nasıl ürün seçilebileceğini ve “neden” bu ürünleri seçmeniz gerektiğini sayfa altına eklediğim ve okumanızı tavsiye ettiğim “SİVİLCE TEDAVİSİ SONRASI “başlıklı yazıdan öğrenebilirsiniz.
Cilt bakımında her ürün bir diğerinin daha rahat işini yapması için tasarlanır. Yani cilt bakımı bir bütündür  ve her  kavanozun farklı sorun çözme şekilleri vardır:
*  Temizleyici ciltteki  tozu hırpalamadan temizler.
*  Tonik yüzeyin PH’ını ayarlar ki serum/krem %100 cilt tarafından emilebilsin.
*  Serum, kremin inemeyeceği alt tabakalarda bozulan işlevleri düzenlemeye yarar
*  Nemlendiricinin, üst deride su tutma ve yağ/su dengesini koruma  görevi vardır.
*  Güneş koruma kremleri, ultraviyole ışınlardan deride serbest radikaller oluşmasını ve DNA bozulmasını önlemeye yarar. Hasar almanızı ,yaş almanızı engeller.
Eksik olduğunu tahmin ettiğim ürün önerilerim:
Temizleyici** Natura House Delicaderma Hassas Ciltler İçin Köpük Yüz ve Vücut Temizleyici cildin doğal koruyucu bariyerine zarar vermeden cildi nazikçe temizler.
 hasar görmüş ve işlevini yitirmiş olan cilt hücrelerinin onarılması ve normal fonksiyonlarına geri dönebilmesine yardımcı ola   cildi sakinleştirir, kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olur. 
Serum**  Cyrene Argan Milk Serumu  %100 saf ve doğal argan yağı, saf su ve antiseptik /iyileştirici özellikli defne yaprağı özü karışımından oluşur… Mikro boyutundaki süt tanecikleri cildinizi nemlendirirken yatıştırır. Cildi koruyarak besler ve bakım yapar… 
Nemlendirici olarak size bir kaç alternatif  ürün ekliyorum, seçimi size bırakıyorum…
 tercihleriniz arasında yer alabilir.
Detaylı cevap ve tavsiyeleri için Nermin Sağnak ve Lilakutu’ya teşekkürlerimle…
16_40_4371479_5

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın