Let’s Eat

indir (1)

Evet, öncelikli olarak bu dizi “ yiyorum yiyorum bir türlü kilo alamıyorum” diyen kızlarımıza gelsin. 16 bölümden oluşan bu dizi sayesinde en az 2 kilo almanız garantidir.Kendinizi salarsanız 5 kilo bile alabilirsiniz. Çünkü konu tamamen yemekler üzerine…

Ben Kore Dizilerinden önce sofra adabına, masada yemek yerken ağızdan çıkan şapırtılara dayanamazdım.Hayatta en nefret ettiğim şeylerden biriydi.Kore dizileri, ama en çok da bu dizi sayesinde resmen şapırtı sever oldum. Bu insanlar nasıl bu kadar güzel yiyebiliyor.Nasıl bir iştahtır öyle.

images (8)

O masalar, o yemeklerin sunumu,o lokmanın ağızda dönerken hissedilen lezzet patlaması ancak ve ancak bu dizideki kadar güzel anlatılabilir.Dizinin başına oturuken istediğiniz kadar tok olun işe yaramıyor,yine de yemek yiyesiniz geliyor.O yüzden yemeklerinizi yerken izleyin derim, yoksa ekstra açlığa neden olabilir. Lafı çok uzattım,konuyu anlatayım.

images (1)

Başrolünde 35 yaşında,20 yaşında evlenip boşanmış şimdi yalnız yaşayan bir dul olan Lee Soo-Kyung – Lee Soo-Kyung var.Tatlı köpüşüyle kendi kurduğu dünyasında mutlu huzurlu yaşamaktadır. Onun yan dairesinde başrolündeki oppamız Yoon Doo-Joon – Koo Dae-Young var.Ben Yoon Do Joon’un ilk kez bir dizisini iziyorum. Ama sempatisini ve ekrandan yansıyan enerjisini sevdim. Hele o gözlerini kocaman açarak yemeklerin lezzetini tarif edişi yok mu, en çok o kısımları sevdim.Dizide başarılı bir sigortacı ve yemek bloğu olan kendisinden büyük noonasına aşık  yakışıklımızı canlandırıyor. Diğer bir komşuları da başlarına felaketler gelmiş zengin ailenin bir başına kalmış,iyi yürekli ve saf kızı, tatlı Yoon So-Hee – Yoon Jin-Yi. Kız bir tatlılık abidesi, yemek yiyişi de kendisi gibi. Dünyaya pembe gözlüklerle baka bir pollyanna. Ama bir yandan da ailesinin başına gelenler için çok acı çekiyor.

images (3)

Bu üç bekarımız da yemek yemeyi çok seven ama yalnız yemekten hoşlanmayan kişiler olduklarından dolayı bir anlaşma yapıp yemekleri beraber yemeye başlarlar.

images (2)

Başroldeki noona bir hukuk bürosunda çalışmaktadır.Hhukuk bürosunun sahibini yakışıklı avukatı Shim Hyung-Tak – Kim Hak-Moon canlandırmış. Kim Hak Moon bizim başroldeki hiçbir cazibesi olmayan noona ya üniversiteden beri aşık, üniversitede aşkını ilan etmiş ancak olumlu yanıt alamadığı için kinlenmiş saf aşık jön rolünde. Bizim noona yıllar sonra iş ararken hukuk bürosuna gelir ancak avukatı tanıyamaz, avukatımızda intikamını alabilmek için onu işe alır ve yıllarca mobing yapar. Bu yüzden bir süre sonra aşkını dayanamayıp açıkladığında noonayı inandırmakta zorluk çeker.

images (9)

Bu avukatın mimiklerine ben bayıldım

Bence noona bu avukatla daha çok yakışıyordu ve Yoon Ji Yi’de Yoon Doo Joon’la.Zaten noona bizim tatlı kızımıza kazık attı. Yoon Doo Joon’a ilk aşık olan onu kendisine aşık etmek için noona ablasından yardım isteyen oydu. Ama  noona adamı kendine ayarladı. Bu kan demektir. Ama sanırım Kore de böyle şeylerin çok önem yok hemen affediverdi o kocaman yüreğiyle bizim tatlı pollyannamız.

images (7)

Dizide neredeyse başrolde:)

Hukuk Bürosundaki o çirkin avukata da bayıldım ben, kesinlikle kore dizilerinde gördüğüm en çirkin yüz olarak diziye renk kattı.Aynı zamanda özgüveni, olayları kendine göre yorumlayışı,bir yemek dizisinde sürekli diyette olmasıyla ayrı bir lezzetti.

images (5)

Daha fazla anlatmayayım,diziyi ben beğendim. Diyetteyseniz kesinlikle izlemeyin. Kilo almak sizin için problem değilse mutlaka izleyin.Özellikle yemeklerin edebi tarifleri-bazılarının anlamsızlığını çeviri zorluğuna veriyorum- gerçekten keyifli.

Bu videodan ne izleyeceğinize dair fikir sahibi olabilirsiniz…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Let’s Eat için 2 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Let’s Eat 2.Sezon | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın