Let’s Eat 2.Sezon

9aea2d89eb

Ve  favori yemek dizimiz Let’s Eats 2. sezonunu da bitirmiş bulunuyorum. İlk sezonla ilgili yazımı okumak isteyenler için buraya tık tık .Hemennnn buradan benim gibi manyaklarına müjdeyi vereyim dizinin sonundan anladığım kadarıyla 3. sezon da çekilecek. Küçük bir sahneyle göz kırpma yaptılar çünkü.

Ahh ah neydim ne oldum. Bu diziden önce masada en küçük bir ağız şapırdatmasından bile rahatsız olan ben bu dizideki şappada şappada , bol üfürüklü,garip efektlerle dolu yemek yiyişlerini seyretmeye bayılır oldum.

Yemek yemek hiç bir zaman sevdiğim bir aktivite olmamıştır hep geçiştiririm,canım hiç bir şey çekmez,iştahın da zerresi yok bende. Sadece yaşamak için yerim. Ama bu diziyi izlerken dünyayı yiyebilirmişim gibi geliyor. Kesinlikle ama kesinlikle aç karnına izlemeyin,tıka basa doyun, ondan sonra başına oturun. Yoksa olacaklardan sorumluluk kabul etmiyorum.

Cast Sinopsis Drama Korea Let's Eat 2 (2015)

Evet fazla gevezelik ettim diziye döneyim.

2.sezonumuzda Goo Dae Young(Yoon Doo Joon) tasını tarağını toplayıp şu an ismini unuttuğum Seul’e uzak bir şehre yerleşir. İlk sezondaki karakterlerden sadece ikisini ilk bölümde çok az görüyorsunuz,onun dışında bütün karakterler değişmiş. Goo Dae Young yeni bir apartman da, yeni komşularıyla, yeni bir maceraya yelken açar.

lets-eat-2-korean-drama-2015-trailer_8351073-26970_1280x720

Goo Dae Yaoung  : Bu çocuğa çirkin mi yakışıklı mı bir türlü karar veremiyorum ama çok sempatik olduğu bir gerçek. O kocaman gözlerini börtletip yemeklerden bahsettiği kısımları çok seviyorum. Bu sezon 2.kızımıza baya bir aşık oluyor. Oyunculuk ona çok yakışıyor.

1432300433-lets-eat-season2_ep13

Baek Soo Ji ( Seo Hyun Jin) : Başrol kızımız. Çocukluğunda Goo Dae Young ile aynı okulda okuyan çok şişman bir çocukmuş. Ona iyi davranan tek kişi olduğu için Goo Dae Yaoung’a aşık oluyor. Sonra bir tesadüf sonucu Goo Dae Young’ın ona iyi davranma sebebinin annesinin restoranına müşteri çekmek olduğunu zannediyor. Bu durum onda travma yaratıyor. 100 kiloya kadar çıkıp kendini tüm insanlardan soyutluyor. Daha sonra aklı başına geliyor, sıkı bir rejim ve sporla kilolarını veriyor ve bir bağımsız yazar oluyor. Yaşadığı travma ve zor günlerinden Goo Dae Young’ı sorumlu tutuyor. Goo Dae Young da yıllar sonra gelip yan dairesine komşu oluyor. Kendini affettirmeye çalışan Goo Dae Young’a bir teklif sunuyor. Onu bir şartla, birlikte çalıştığı hükümet konağındaki zengin müdürle evlenmesi için yardım etmesi karşılığında affedeceğini söylüyor. Tabi her zamanki gibi bu durum yakınlaşmalarına hatta birbirlerine aşık olmalarına yol açacak.

Ben bu dizide kızı ilk seyrettiğimde beğenmedim.Çok güzel bir kız değil ama ilerleyen bölümlerde oyunculuğunu takdir ettim. Sadece gözleriyle bile duygularını o kadar güzel yansıttı ki etkilenmemek mümkün değildi.

kwon se in

Lee Sang Woo ( Kwon Yool) : Ay ben böyle müdürü yerim. Bir insan bu kadar mı tatlı, bu kadar mı masum olur. Tabi dış görüntüsü ile tamamen farklı bir kişiliği de var. Müdür karizmasını çizmemek için hafta içi ağır takılan, kimseyle yakınlaşmayan arkadaş olmayan, hafta sonları eğlenmek için Seul’e giden zengin ve yakışıklı 2.adamımız Goo Dae Young’la tanıştıktan sonra bu çizgisini bozuyor. Kendisini dışa vurmaya başlıyor. Küfürbaz, el şakalarını seven, çizdiği karizmanın tersi bir adam. Goo Dae Young’ın kendisine Baek So Ji’yi ayarlamak için yakınlaşması ile o zamana kadar yan yana çalıştığı halde fark etmediği yazarımızı fark edip aşık oluyor.

angry-mom-kim-hee-won-final

İm Taek Soo (Kim Hee Won)  : Ay bu adam dizi de iğrenç bir tip canlandırıyordu ya. Goo Dae Young’ın arkadaşı, eski polis memuru şimdiki sigortacı, karısından ve çocuklarından ayrılmış sorunlu bir adamı canlandırıyordu. Sürekli sarhoş olup sağa sola işediğini ve iğrenç yemek yediğini hatırlıyorum.

fullsizephoto572294

Hwang Hye Rim (Hwang Seung Eon) : Dizimizin bu sezon ki tatlı, küçük kızı. Erkekleri parmağında oynatması en belirgin özelliği. Bir de Koreli kızlarda görülmeyen koca memeleri dizi boyunca vurgulandı durdu.Güzel yemek yiyor,diziye renk kattı.

Kim Mo Ran ( Hwang Suk Jung)

Goo Dae Young ve diğerlerinin evsahibi. Tam gıcık oluyorsunuz iyi bir şey yapıyor,tam seviyorsunuz gıcık bir şey yapıyor. Arada derede paragöz bir karakter.

fullsizephoto463221

Lee Joo Seung : Dizimizin gizem unsuru çocuk. Hakkında spoiler vermek istemiyorum. Dizide yemek yemek ve aşk dışındaki tüm konu onun üzerinden dönüyor.

Lee Jeom Yi (Kim Ji Young)

Dizinin büyükannesi. başlarda sinir oluyordum ama sonra bende çok sevdim. Sürekli yemek yapan, herkesi doyurmaya çalışan sonra da karşılığında para isteyen büyükanne.

011

Sonuç olarak ilk bir kaç bölümde hiç sevmedim diziyi ama sonra iyi ki bırakmamışım dedim. Yemek sahneleri ilk diziye oranla zayıftı.Konu ve karakterler daha ön plandaydı. Ayrıca Goo Dae Young’ın yemekler hakkında zaten kocaman gözlerini iyice açarak yaptığı zengin betimlemeler bu sezonda oldukça fakirdi.Bunun dışında ben yine de sevdim diziyi.

Sonuç olarak sizleri güzel bir video ile baş başa bırakayım.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Let’s Eat 2.Sezon için 2 cevap

  1. özlem der ki:

    Ben bu dizinin 1.sezonunu izledim. 2 kilo aldım. 2. sezonu izlemeye hiç niyetim yok 🙂

    • saremy der ki:

      Evet ne yazık ki öyle bir yan etkisi var dizinin 🙂 Ama bu sezon yemek tanıtımları o kadar ön planda değildi, daha konulu olmuş:)

Yorum Yapın