Kullandığım Kozmetikler

20140503_190106

Bendeniz ve geçen bahardan kalma kare..

Uzun zamandır kozmetiklerle ilgili bir yazı paylaşmamışım. Çok fazla kozmetik kullanan biri olmadığımı anlamışsınızdır. Ağırlıkta doğallığa ve doğal ürünlere önem veriyorum .Bu yüzden mümkün olduğunca az ürün ve doğal ürün kullanmaya çalışıyorum. Tabi doğallıkta bir yere kadar. Günümüz modern dünyasında bazı şeylere ayak uydurmak için kullanmak zorunda olduğumuz doğalını bulamadığımız bulsak da çok pahalı olduğu için devamlı surette alamadığımız ürünler var. Ben makyaj da cildime sadece nemlendirici ve allık sürüyorum. Problemsiz bir cilde sahip olmam da benim şansım tabi ki. Bunun dışında göz makyajı ve ruj kullanıyorum. Cildimi temizlemek için kullandığım ürünler ve şampuanlar var tabi ki.

Bu uzun girişten sonra bir süredir kullandığım bazı ürünlerden bahsetmek istiyorum.Bunlardan biri şampuanlarını da denediğim şu anda vücut şampuanını kullandığım Dalan Zeytinyağlı Duş Jeli.

d99b212d-6048-4bd2-99e8-24a7395c2272

İlk başta Türk markası, zeytinyağlı doğal bir ürün olarak düşünmüştüm. Kullandığım zaman etkilerinden memnun kalmıştım. Ama maalesef onun içinde de bir sürü zararlı kanserojen madde olduğunu keşfettim.  Kullandığınız ürünlerin içeriğini merak ediyorsanız http://www.cosdna.com/eng/ linkten sorgulama yapabilirsiniz. Yeşil ve 1 olarak görünenler güvenli, kırmızılar da tehlikeli maddeler. Bu sorgulama da şu an mevcutta kullandığım Nude şampuan testi tam geçmiş bulunuyor bilginize…

Dalan zeytinyağlı şampuan maalesef testi geçemedi, içeriğinde pek çok zararlı etken madde mevcut. Bu yüzden bu kutu bittikten sonra yenisini almayacağım. Güle güle Dalan…

d2d6aa72-dbe1-4bdc-8f06-188eefc479eb

Diğer ürün olan Sante portakallı kokulu şampuanı Lilakutu’dan aldım. Öncelikle sitede belirtilmesine rağmen şampuanın 200 ml olması çok şaşırtıcı. Yani benim belime kadar uzun saçlarım var. Bu kadarcık şampuanı bir haftada bitiririm ben. Avuç içi kadar mutluluk… Ürünü açtığınızda havaya bir portakal kokusu karışıyor. Bu kokuyu çok sevmeme rağmen portakal kokulu şampuanlar benim kafa derimde kaşıntı yapıyor.

Daha önce denediğim organicum da da aynı şeyi yaşamıştım. Yani bu şampuanda saçımda kaşıntı ve hafif bir kepeklenmeye yol açtı. Üstelik portakal kokusu da saçta hiç kalmıyor. Bu da bir daha kullanılmayacak ürünler listesinde.

a01f1465-9f9a-4401-8ce4-ed83a80ad1a6

Yine LilaKutu’dan almış olduğum yüz yıkama jeli Logona var sırada. Bu da büyüklüğüne dikkat etmeden almış olduğum bir ürün. Sadece 75 ml. Fiyatlarına göre ebatları çok küçük geldi. Yumuşak bir ürün cildi tahriş etmeden temizliyor. Pek öyle ahım şahım bir kokusu da yok. Muhtemelen bu da bir daha kullanmayacağım ürünler arasında.

Araştırmalarım devam edecek ama muhtemelen gerçekten organik ve güzel bir ürün bulamadan ölüp gideceğim. Kanserli mi öleceğim, kansersiz mi bunu zaman gösterecek 🙂

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın