Kuaför Sorunsalı – 1

Biz kadınlar kuaförlerimizle duygusal bağ kurarız. Çünkü saçlarımız ruh halimizin aynası gibidir. Kuaförümüzde psikoloğumuz gibidir. Onunla dertleşir, sırlarımızı paylaşırız. O da iltifatlarıyla özgüvenimizi,  becerikli elleriyle de saçlarımız düzeltir ve gönderir bizi. Herkesin sürekli gittiği işte böyle bir kuaförü vardır. Benimde var-dı. Aramızdaki her şey bitti. Canım sıkkın…

1909933_17633047727_5022_n

Sarışın halim 🙂

Ben eskiden sarışındım. Üniversiteden sonra ani bir kararla yeni bulduğum harika kuaförümünde etkisiyle sarışın oldum. Sarışınlarda şöyle bir şey vardır, asla yeterince sarışın olduklarını düşünmez hep daha fazla sarışın olmak isterler. Ben de böyle böyle 10 yıl sarı saçla gezdim.

Yıl 2009 da fark ettim ki çok sevdiğim kuaförüm tarafından bizzat kazıklanıyorum. Hem de çok uzun süredir. Benim bir huyum var hayatta pazarlık yapamam, ben eski müşteriyim indirim falan yap da yoktur bende. Kasaya gider neyse onu öderim. Ama benim güvendiğim sevgili kuaförüm en pahalı röfleyi bana yapıyor, diğerlerine indirim bana bindirim.

images (1)

En son röflemde kasada kredi kartıyla ödeyeceğim diye bana o zamanın parası 50 tl de fark koyunca dedim artık bitmiştir. Hiçbir şey demeden ödedim ama bir daha da gitmedim, aradı, cevap vermedim, sildim attım hayatımdan tamamen. Neden böyle bir şey yaptı onu da anlamadım. Sormadım, sormam da. Saçlarımı da koyu renge boyattım.

Daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle Bakırköy’de bir kuaföre gitmeye başladım. Harika saç kesimi yapan, köklü bir yer. İlgi alaka süper. 3,5 yılda oraya gittim. Saçıma yaptığı her şeyden memnundum. Ama ne zaman kaynak ve çıtçıt saç olayına girdik orada bana dandik saçları yüksek fiyatla sattı. Üstüne memnun olmadığımı belirttiğim zaman ekstra fiyatlar çekti. Baktım aha bu da beni  yolunacak kaz olarak görmeye başladı. Çok sinirlendim. Onu da bıraktım.

Arar yakında ama açmayacağım. Bunlar kendilerini bulunmaz hint kumaşı mı sanıyor nedir? Nedir bu paragözlülük…  Yeni kuaför aramak için arada farklı yerlerde saçıma fön çektirmeye gidiyorum.  Henüz yeni bir gözde bulamadım. Eline becerikli, işini bilen, tecrübeli, güler yüzlü, dürüst bir kuaförle tanışmak istiyorum. Yok mu abi böyle bir yer…

images

Fizik problemlerinden zor, kuaför problemini çözmek. Kimi daha bismillah elinde kalan saçları dayayıp kakalamaya çalışıyor, kimi de elindeki bakım kremlerini şampuanları satmaya çalışıyor. Kimi de tipe göre fiyat çekiyor. Ve maalesef hiç biri de işini doğru düzgün yapamıyor. Kendi kendimin kuaförü oldum resmen.

Ama azimliyim, hayatımın kuaförünü arıyorum. Aşk gibi birşey bu.  Bulması zor biraz. Ama vazgeçmemek lazım.  

Çok uzun bir yazı oldu.  Valla okuyabildiyseniz tebrik ederim.

Saç Bakımı yazım ve videosu için buraya tıklayabilirsiniz

 

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın