Kocan Kadar Konuş

images (2)Uzun bir zaman dilimi boyunca Türk filmlerine gitmeme kararı almıştım. Sebebi ise Türk komedi filmlerindeki o hiçbir mantığa dayanmayan aptal saptal senaryolar,ucuz espriler daha doğrusu küfürler bana komik gelmiyordu.

Kocan Kadar Konuş kitabını yine bir Dnr ziyaretimde boş vaktim olduğu için satın almadan oracıkta okuyup bitirmiştim. İnce bir kitap olduğu için bir saatte bitti zaten.

Filmi de Ezgi Mola’yı çok sempatik bulduğum ve sevdiğim için fazla bir beklenti içine girmeden seyrettim. Ama çok beğendim. Bence son zamanlarda yapılmış en iyi Türk romantik komedilerinden biridir.Ezgi Mola “Efsun” karakterini muhteşem oyunculuğu ile öyle bir canlandırmış, biz kadınların belli bir yaştan sonra özellikle girdiği evlilik ve koca takıntısını öyle güzel aktarmış ki ister istemez kendinizden bir şeyler buluyorsunuz.

images (1)

Filmde Efsun (Ezgi Mola), sosyal medya ile alakası olmayan, bakımsız, tüm zamanını kitap okuyarak geçiren ve gerçek aşkı arayan bir kızdır. Filmde anneannesiydi sanırım Efsun’a şöyle dedi. “İzmirli ailenin İzmirli olmayan tek kızısın sen” Ayrık otu olmak nedir bilirim. Bu arada evlerinin dekorasyonuna ve Efsun’un odasına hasta oldum. Çok güzeldi.

Evet bizim sevgili Efsun’umuz bir bar eğlencesinde çocukluk aşkına rastlıyor. Tabi sarhoş olup çıkardığı rezaletler ve özellik popoyu kalkık gösteren külot esprisi çok iyiydi ay çok güldüm ya. Tabi o zamana kadar aşk hayatı yolunda gitmemiş ve bir koca bulamamış olan Efsun bir şeyleri yanlış yaptığını düşünür ve çocukluk aşkını tekrar elde edebilmek için ailesinin söylediği taktikleri yapmaya başlar. Tabi onu bu duruma düşüren 20 yaşındaki kuzeninin de yakında evlenecek olmasıdır. Efsun da artık son şansı olduğunu düşündüğü eski aşkını nikah masasına oturtabilmek için çalışmalara başlar. Kokoş anneanne rolündeki Nevra Serezli yine muhteşemdi. Onun filmlerine hep bayılmışımdır.

images

Tabi bunları yaparken hem kendi benliğini kaybeder, hem de eski aşkını. Filmde bir de gelin hamamı sahnesi var orada Efsun ailesi yerine birden Adile Naşit’i görür. Adile Sultan’ın meşhur hamam sahnesini bilmeyen kimse yoktur. O sahneye atıfta bulunmaları filme ayrı bir güzellik katmış. Ah Adile Sultan seni görebilecek kadar şanslı olamadık biz.

Romantik komedi seyretmek istiyorsanız bence kaçırmayın. Sadece Ezgi Mola bile tek başına yeter. Garip bir büyüsü var kızın, onu seyrederken bile mutlu olup gülümsüyor insan.

Filmle ve oyuncularla ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.beyazperde.com/filmler/film-230884/oyuncular/

YouTube Preview Image

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın