Kitap Yurdu Faciası

Dan Brown’ın Tüm Dünya’da merakla beklenen kitabı “Başlangıç” çıktı. Tabi ki en büyük hayranlarından biri olarak kitabı çıkar çıkmaz satın aldım. Her zaman kitap siparişlerim için Kitap Yurdu sitesini kullandığımı biliyorsunuz. Hatta kitap yazılarımda da sık sık linkini veriyorum

Ne yazık ki Kitap Yurdu ile alakalı çok üzücü bir olay yaşadım, nasıl sonuçlanacak bilemiyorum çünkü henüz hiç bir şikayetime geri dönüş yapılmış değil. Çok uzun zamandır bütün kitaplarımı Kitap Yurdu’ndan aldığım ve bir sorun yaşamadığım için gelen kargoyu kontrol etmedim. Zaten siparişler çalıştığım şirkete geliyor, tanıdık kargocular kargolarımızı bırakıp gidiyor. Burada bir sorun yok. Sadece anlık olarak siparişi kontrol etme şansımız olmuyor bende firmaya güvendiğim ve böyle bir şey tahmin etmediğim için faturayı attım. Neyse ki sipariş web sitesinden ve de kredi kartı ile alındığı için elimde bir ödeme belgesi mevcut. Kaldı ki zaten mevcut üyeliğimden dolayı sipariş numaram vs. diğer bilgiler de var.

Kitap orijinal olmasına rağmen o kadar çok baskı hatası ile dolu ki gördüğüm anda gözlerim dolu dolu oldu. O kadar heyecanla beklemiştim ki, birkaç tane sayfası eksik ve bazı sayfalarında da yazılar üst üste basılmış. Yani kitabı korsan alsaydım bu kadar hatası olmazdı muhtemelen.

Hemen resimlerini çekip Cumartesi Günü Twitter’dan yazdım Kitap Yurdu’na. Hatta ardı ardına 3-4 mesaj attım fotoğraflı olarak. Hiçbir cevap alamadım. Bir de bugün üye girişi yapıp şikayet maili oluşturdum. Bakalım dönen olacak mı?

Eğer dönüş yapmazlarsa muhtemelen üyeliği kapatıp bloğumdaki tüm linkleri de değiştireceğim. Ama çok çok üzgünüm şu an. Bu akşam Dnr’ ye gidip kitabı tekrar satın almayı düşünüyorum.

 

Edit : Kitap Yurdu’ndan oldukça kibar bir özür maili geldi, kitabın iadesini istediler. Bugün kargoladım. Ama en başına ismimi yazmıştım tükenmez kalemle. Değişim istedim.Umarım kabul ederler. Eksik baskıyı hemen anlayamıyorsunuz çünkü…

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel, Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kitap Yurdu Faciası için 5 cevap

 1. Çok kötü olmuş. Bende buna benzer bir durumu D&R ‘de yaşamıştım. Kitabı iade ettim. Yenisini gönderdiler. Umarım sizin sorununuzda çözülür. Kitapyurdunda bende böyle bir sorun yaşamamıştım ama bu bence site ile ilgili değil, yayınevi ile ilgili bir durum. Kontrol edilmeden mi gönderiliyor acaba?

  • saremy der ki:

   Hiç bilmiyorum ama ben her yerden yazdım, şikayetimi ilettim geri dönüş olmadı hiç, ne yapacağımı bilmiyorum.Bakalım artık:(

 2. Geri izleme: Dan Brown – Başlangıç | Kendimi Seçtim Ben

 3. Ćigdem der ki:

  Merhaba,bende kitabi cok heyecanla bekledim.125 sayfadan birden 165 atliyor kitap DNR dan arkadasim hediye almisti.simdi ne yapmam gerekiyor bir fikri olan varmi

  • saremy der ki:

   Merhaba, heyecanla beklenen kitabın böyle hatalı çıkması çok sinir bozucu bir olay. Hediye olması daha kötü çünkü elinizde fatura falan yok. Arkadaşınız faturayı atmadıysa ya da kredi kartıyla aldıysa slip inden çıktı alıp Dnr’ye götürmeyi deneyin.

Yorum Yapın