Kilo Problemi ve Diyet

images9

Yaz geliyor, gelecek, yakındır derken artık yaza hazırlık dönemleri başladı. Şunun şurasında ne kaldı ki bir ay sonra geçeriz yazlık ayakkabılara, tiril tiril tişörtlere.Ay ne heyecanlı…

Her yaz muhteşem bir şeyler olacakmış gibi içim kıpır kıpır oluyor, aslında benim böyle olmam normal çünkü en son tatile 3 sene önce gittim. Bu süreçte 3 kez iş değiştirdiğim için bir türlü yıllık izin hak edemedim. Ama bu sene Eylül ilk haftası iznimi aldım, kimse beni tutamaz. Biliyorum daha çok var ama ben tatilin en çok beklemesini, beklerken hayal kurmasını, hazırlık yapma olayını severim. Bir de tatile yakın arkadaşlarımızla gidecek olmanın keyfi var elbette. O yüzden tarih o kadar uzun zaten.

images1

Neyse, her zamanki gibi yaza girerken almış olduğum bu 4,5 kiloyu vermem gerek. Şu iki yılda yaşadığım kilo sorununu hayatımın hiçbir döneminde yaşamadım ben. Hep 48 civarı kilosu olan bir kızdım, ne artar ne azalırdı. Ama her sıfırlı yaşla birlikte alınan ve kalıcı olan o kilolar yok mu? Şu an 54,5 kiloyum. Bu benim boyumda bir kız için fazla. Her ne kadar etrafımdaki herkes “ Zaten zayıfsın, daha ne kadar zayıflayacaksın” dese de bazı önlemler erken alınmalı diye düşünüyorum.

images6

Hayatımda hiç diyet yapmadım, nasıl yapıldığını da bilmem. Ne, neye yarar, neyin kalorisi ne kadardır bilmem. Ama bu yaz formda ve fit görünmek istiyorum. Bunun için spor salonuna yazıldım. Haftada 3 gün spora gitmeye başladım. İşyerinde her sabah içtiğim bol süttozu ve şekerli nescafeyi, söz, bugün itibariyle bırakıyorum. Bu hafta sonu şeker yerine kullanabileceğim tavsiye edilen bir tatlandırıcı var onu alacağım. Ben çok fazla şeker tüketimi olan biriyim çünkü. Tatlandırıcıların zararı olduğunu biliyorum ama bu farklıymış. İş yerinde birlikte çalıştığım bu konularda bilirkişi olan arkadaşım Mübeccel tavsiye etti. Detaylı araştırıp deneyip sonuçlarını yazacağım size.

images

Bunun dışında inanmayacaksınız ama sabah kahvaltım her zaman yarım ekmek arası bol çikolatadır. İstisnasız her sabah yedim bunu ben kahvaltı olarak ve inanılmaz bir bağımlılığım var. Dün marketten kırmızı meyveli müsli aldım. Kahvaltım artık bu olacak. Tabi ben dün ve bugün müsli yedim ama Mübeccel’in söylediğine göre biraz abartmışım. Tıka basa müsli yiyip şişirdim kendimi büyük boy paketin yarısı bitti. Tamam, kabul ediyorum cehaletim devasa bu konu da, meğerse 3 çorba kaşığı müsli ve yarım bardak süt kullanmalıymışım. Bunu 1 kaşık artırabilirim en fazla. O kadar müsliden karnım daha beter şişti zaten. Neyse doğruyu öğrendik artık öle davranırız.

images2

Diğer büyük sorunum da akşamları evde yatana kadar abur cubur atıştırmak. Vazgeçemediğim keyiflerimden biridir. Onu da bırakacağım. Mübeccel, canım tatlı ya da abur cubur çektiğinde meyve yememi söyledi. Hahaha ben bu kızın tavsiyelerini dinleyip kilo verirsem sizin de faydanıza cep telefonunu buradan yayınlarım artık.

Bunun dışında öğlen yemeklerini işyerinde yiyorum ve fazla yemek yiyemiyorum zaten, akşam yemeklerini de normal yiyeceğim sonuç olarak o kadar da problemli değilim diye düşünüyorum. Sadece yatana kadar abur cubur , cips, çikolata olayını bırakıyorum

images0

Hedefim Bu 🙂

Bu yazı diyete başladığım günün yazısı olsun şu an 54,5 kiloyum dün spor salonunda tartıldım. Hedefim 50 kilo. Bakalım ne zaman başarabileceğim.

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kilo Problemi ve Diyet için 2 cevap

  1. fahriye der ki:

    Bloğunu karıştırıken bu eski yazına denk geldim. Acaba kilo verebildin mi?

    • saremy der ki:

      Evet canim o hafta 2 kilo verdim diyete sadece 10 gun devam ettim su anda eskisi gibi yemeye devam ediyorum ama 51.5 kiloyum bir ara 2 kilo daha verecegim ama

Yorum Yapın